21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş

21-mart-gunlugu-34

Yola çıkarak yukarıdan ılıca gölet manzarasını fotoğraflıyorum. Her zaman güzel bir manzara karşımızda, gelecekte nasıl olacak kimbilir. Doğallığın güzelliğini koruyarak bir şeyler yapmak bizim yapımızda yok.

21-mart-gunlugu-35

Yol üzerinde her tarafın görüldüğü düzlük, buraya arabalarıyla gelip manzarayı seyredenleri buraya her gelişimde görmüşümdür, bugün de bir araba vardı. Bugün kargalarla karşılaştım hep, sayıları mı arttı ne!

21-mart-gunlugu-36

Buranın kabadayısı benim diyor.

21-mart-gunlugu-37

İleride Taşlık yolu görülüyor. Dalgalı havalarda geçmek zor oluyor.

21-mart-gunlugu-38

Yol boyunca da her yer çiçeklerle kaplıydı.

21-mart-gunlugu-39

Seyir tepesinde manzarayı izleyenlerden kalanlar, maalesef insanlarımıza bunu da bir türlü öğretemedik. Halbuki poşetleri, ambalajları alıp durduğun bir yerde çöpe atmak çok zor bir şey mi! Bu aileden başlayan bir eğitimle oluyor, okullarda çok mücadele verdik bir türlü başaramadık. Toplum yadırgamadığı için normal bir şeymiş gibi geliyor. Yazları sahillerdeki, gezinti yerlerindeki çekirdek kabukları, sabah yollardaki geceden kalma sigara izmaritlerini görseniz şaşarsınız.

21-mart-gunlugu-40

Yolumun üzerinde tarihi sarnıç, özel arazi içinde, bu yıl sahiplerinden izin alarak belgelemiştim, o da yok olmak üzere. Koruma altındaymış, sahipleri çivi bile çakamıyormuş, bu da ilginç bir bilgi oldu benim için.

2021-mart-gunlugu-20

Geldiğim yoldan geriye dönerken derin bir nefes almak gibi oldu bu yürüyüş. Yarın hava daha kötü gibi, bilgisayarın başında çalışırım artık. Düşüncelerinizi, eklemek istediklerinizi yorum kısmında belirtirseniz sevinirim.

 

21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş” için bir yorum

 • 22 Mart 2013 tarihinde, saat 10:10
  Permalink

  Merhaba;
  Belli ki yine harika bir datça günü olmuş sizin için .Hafta sonu oradaydık özlemişim, dediğiniz gibi tadilat ve inşaat derken ortalık toz duman.Olsun her haliyle güzel havası suyu doğası denizi….
  Yüreğinize sağlık çok güzel fotoğraflar.

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  datcayi bende cok özledim bana göre türkiyenin en güzel yeri biraz iddeali oldu ama böyle biryer ben hic görnedim yurtdisinda yasiyorum bircok ülkeyi gördüm ama datca bir ayri gezegen benim icin, gelmek icin biraz daha beklemem gerek simdilik sadece internetten sitenizden faydalaniyorum cok tesekkür ederim bu güzel cekimler icin elinize saglik diyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir