21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş

21-mart-gunlugu-26

İleriden bu kez beyaz renkliler hızla geldi.

21-mart-gunlugu-27

 

21-mart-gunlugu-28

Kent parktan geçerken yolumun üzerindeki Kargalardan biri, buradaki ağaçlarda barınıyorlar.

21-mart-gunlugu-29

Ilıca göletin sazlık kısmından yürüdüm, acaba değişik bir çiçek görürmüyüm diye. Bu sıralar doğada bir çok çiçek var, çevrelerine güzellik katıyorlar.

21-mart-gunlugu-31

Burada rastladığım kırmızı çiçekler çok güzeldi, çevreye yayılmışlar. Bize kalsa anemon der geçerdik, flora sayfasında Mehmet Tosunoğlu arkadaşım bu çiçeklerin Ranunculus asiaticus latin isimli düğünçiçeğigillerden Acem düğün çiçeği olduğunu belirtti.

21-mart-gunlugu-30

Çok güzel görünüyorlardı, yeşilin içinde ne güzel bir kırmızıydı öyle. Yeni resme başlayanlar çiğ renkler kullanırlar bazen, renkler bağırır. Onlara doğayı örnek veririz. Doğada renkler de uyum içindedir.

21-mart-gunlugu-32

Kayaların arasında daha güzel görünüyorlar.

21-mart-gunlugu-33

Ilıca su değirmen binası manzaraya ayrı bir güzellik katıyor, bizim derdimiz yapılarla değil, çok masraf edilen çirkin yapılar. Bu tabloda bir şeyi daha görüyoruz; sadelik ve bütünlük, güzelliğin sırrı burada.

21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş” için bir yorum

 • 22 Mart 2013 tarihinde, saat 10:10
  Permalink

  Merhaba;
  Belli ki yine harika bir datça günü olmuş sizin için .Hafta sonu oradaydık özlemişim, dediğiniz gibi tadilat ve inşaat derken ortalık toz duman.Olsun her haliyle güzel havası suyu doğası denizi….
  Yüreğinize sağlık çok güzel fotoğraflar.

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  datcayi bende cok özledim bana göre türkiyenin en güzel yeri biraz iddeali oldu ama böyle biryer ben hic görnedim yurtdisinda yasiyorum bircok ülkeyi gördüm ama datca bir ayri gezegen benim icin, gelmek icin biraz daha beklemem gerek simdilik sadece internetten sitenizden faydalaniyorum cok tesekkür ederim bu güzel cekimler icin elinize saglik diyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir