21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş

21-mart-gunlugu-9

 

21-mart-gunlugu-10

Bu sayfaları hazırlarken içimden geldiği gibi yazıyorum, hatalarım da oluyordur, izleyen arkadaşlarımın hoşgörüsüne sığınıyorum. Ben olduğum gibiyim her zaman, düşüncelerimi de pat diye söylerim, tabii bu bazen sevilen bir şey değildir. Kendin olduğun zaman, farklı bir birey, bizim gibi toplumlarda pek iyi görünmüyor. Onlar gibi düşünüp, görünmeni istiyorlar. “Ama herkes böyle yapıyor ” ” böyle düşünüyor ” gibisinden lafları bir çok kez duymuşumdur.

21-mart-gunlugu-11

Limanda Fok Badem’in heykelinin önünden geçerken bir çok fotoğraf çektim. Dalgalar kıyıya çarparken fok Badem denize atlayıverecekmiş gibi duruyordu. Onun denize duyduğu özlemi görüyorum bu tabloda, Elbruz ustanın heykellerinde bir şeye duyulan özlem hep vardır.Aslında o Elbruz’un özlemidir.

21-mart-gunlugu-12

Bunu daha önce de belirmiştim; İlginçtir bu heykelden sonra Fok Badem’i gören yok. O buralara gelince gazeteciler, yetkililer, halk buralara koşardı, demeçler verilirdi, o bizim canımız falan diye ama şimdi ortalıkta yokken bizim Badem nerelerde acaba diyen yok gibi.

21-mart-gunlugu-13

Limandan Taşlığa doğru giderken dalgaların kıyıdaki hareketini izliyorum. Kıyıya vuran dalgalar hızla kıyı boyunca yol alarak Taşlık plajına kadar geliyorlar. Zamanında yapılırken bu kıyılara dalga emici bir tertibat yapılmadığı için yıllardır buralarda barınan tekneler sahiplerine çok eziyet vermekteler.

21-mart-gunlugu-14

 

21-mart-gunlugu-15

Dalgaların bu gösterisini izlemek ilginç oluyor.

21-mart-gunlugu-16

Buradan ne zaman geçsem bu yaşlı harıp ağacının fotoğrafını çekmeden geçmem, o her havada, ışıkta farklı bir güzellik sergiliyor. Onun altından liman manzarası da çok güzel, bugün dalgaların beyaz köpükleri de manzaranın içinde.

21 Mart Taşlık Plajına Yürüyüş” için bir yorum

 • 22 Mart 2013 tarihinde, saat 10:10
  Permalink

  Merhaba;
  Belli ki yine harika bir datça günü olmuş sizin için .Hafta sonu oradaydık özlemişim, dediğiniz gibi tadilat ve inşaat derken ortalık toz duman.Olsun her haliyle güzel havası suyu doğası denizi….
  Yüreğinize sağlık çok güzel fotoğraflar.

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  datcayi bende cok özledim bana göre türkiyenin en güzel yeri biraz iddeali oldu ama böyle biryer ben hic görnedim yurtdisinda yasiyorum bircok ülkeyi gördüm ama datca bir ayri gezegen benim icin, gelmek icin biraz daha beklemem gerek simdilik sadece internetten sitenizden faydalaniyorum cok tesekkür ederim bu güzel cekimler icin elinize saglik diyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir