TEOG sınavında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi.

9 Haziran cuma günü Anfitiyatro’da Datça Kaymakamlığınca düzenlenen ödül töreni vardı. İlçemiz okullarında okuyan 8. sınıf öğrencilerinin 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı 2. dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime geçiş sınavında aldıkları sonuçlara göre öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilerin bu sınavda girdikleri 6 dersin ağırlıklı ortalamaları alınarak ödül alacak öğrenciler belirlendi. Ödül töreninde birincilikten onüçüncülüğe kadar 91 öğrenci ödüllendirildi. 1. Dönemdeki TEOG sınav sonuçlarına bakılarak 2. dönemdeki TEOG’da puan artışı gösteren 41 öğrenciye de bu çabalarından dolayı ödül verilerek toplamda 8. sınıftan mezun olan 132 öğrenci ödüllendirilmiş oldu.

Program Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Ebediyete intikal etmiş olan tüm şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından İstiklal Marşımız söylendi.

datça teog sınavı ödül töreni

2016 -2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem TEOG sınavında ilk sınava göre puan artışı gösteren 41 öğrenci isimleri tek tek okunarak Anfi’nin sahnesine geldiler.Öğrencilere ödüllerini İlçemizdeki okulların müdürleri verdi. Zübeyde Hanım Ana Okulu Md. Ömer Akan, Kazım Yılmaz İlkokulu Md. Muzaffer Çakmak, Datça İmam Hatip Okulu Md. Bülent Öğüçbilek, Mustafa Kutluay Ortaokulu Md. Adnan Şaşmaz, Kızlan Ortaokulu Md. Nuri Aydoğan, Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Md. Mahmut Kayalar, Yılmazlar Ortaokulu Md. İsmail Bulut, Şehit Ersoy Yorulmaz METEM Md. Uğur Dağlı, Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Md. Hayriye Şatır, Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Md. Ufuk Bahadır, Halk Eğitim Merkezi Md. Tülay Boğatemür öğrencilere ödüllerini vererek toplu fotoğraf çektirdi.

TEOG sınavı için yıl boyunca öğrenciler, öğretmenleri, idareci ve veliler ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Ödül töreninde görüldüğü gibi bu sınavlarda gösterilen her başarı ödüllendirildi.

Öğrenciler, veliler, Datça Protokolü Anfitiyatroda’ydı. Ödül töreninden önce Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu müzik Öğretmeni Ömer Faruk Güzel ve öğrencileri mini bir konser verdi.

TEOG sonuç sıralamasına göre 13. ve 12. olan öğrencilere ödüllerini Datça Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın verdi.

11. ve 10.lara ödüllerini Datça Cumhuriyet Savcısı Mustafa Burak Okurer verdi.

9. lara ödüllerini Datça Sahil Güvenlik Komutanı Murat Uslu verdi.

8. lere ödüllerini Datça Jandarma Komutanı Samet Ordu verdi.

7.lere ödüllerini Datça Emniyet Müdürü Erman Akkaya verdi.

6.lara ödüllerini Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ayrancı verdi.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir