Masal Gibi Tatil Evleri

Güzel Datçamıza yakışır doğa ile iç içe, insana huzur veren konaklama tesislerini tanıtmak severek yaptığım bir iş. Bu tesisleri gezerken ben de mutluluk duyuyorum, işletmecilerinin iç dünyasını, hayallerini yansıtan yerler. Bunlardan biri de yeni gezme fırsatı bulduğum Masal Gibi oldu, adına yakışır masal dünyasından çıkmış gibi bir mekan ve işletme anlayışı ile karşılaştım.

mesudiye masal gibi tatil evleri

Yeşillikler içinde, 8 evden oluşan Masal Gibi Tatil Evleri’ne girerken yeşile doğru bir yolculuk başlamış oluyor.  Şehrin stresinden uzak, Datça nın güzel koylarından ikisinin arasında aile sıcaklığında huzur dolu bir ortam. Tesis Hayıtbükü’ne yürüyerek 5 dakika, Ovabükü’ne yürüyerek 7-8 dakikalık mesafede. İşletmecisi Murat arkadaş önemli bir görevi terk ederek turizme gönül verenlerden, içtenliğini, onun hayal dünyasını, özlemlerini mekanın her tarafında hissedebiliyorsunuz.

Zeytin ağaçlarıyla çevrili bir alana kurulmuş olan Masal Gibi’ de değişik bitki ve ağaçlarla yeşilin her türü var. Yüzlerce yıllık anıt zeytin ağacı da tesisin en dikkat çeken öğesi. Ağaçların arasındaki masalarda otururken gürültüden, stresten uzak bir huzur yavaş yavaş içinize akıyor.

Evler çok sade, dinlendirici bir dekorla kaplı, içeriye hoş bir güneş ışığı süzülüyor. Odaların temizliği hemen dikkati çekiyor, temizlik hizmeti müşterinin isteğine göre her zaman var. Banyosunda saç kreminden, şampuana, sabununa, saç kurutma makinesine  kadar her malzeme hazır oluyor. Odalarda İnternet, klima var. Açık hava sineması olacak. İki tane bisiklet var, ücretsiz kullanılabilinir. Mini bar, televizyon yok.

Evlerden 7 tanesi tek odalı, odalarda bir tane çift kişilik yatak, bir tane tek kişilik yatak bulunuyor. Bebe park yatakları da var. Evlerden biri iki odalı, odalardan birinde bir tane çift kişilik yatak diğerinde iki tane tek kişilik yatak var.

Büyük kentlerin stresleri ile yorulan insanların hiç değilse tatillerinde huzurlu bir zaman geçirmelerini sağlayacak tesis çocuklar açısından da güvenli.

Fiyatlar oda kahvaltı olarak belirleniyor. Kahvaltı serpme kahvaltı şeklinde, belirli bir saati yok, müşteri ne zaman isterse o zaman hazırlanıyor. Akşamları 5 – 6 gibi, misafirlerin plajdan dönüş saatine göre sınırsız, ücretsiz çay ikramı var. Restoran butik anlayışa yakın çalışıyor,  menüde misafirin isteğine göre malzeme tedarik edilip, günlük alışveriş yapılıyor,  günlük hazırlanıp, günlük tüketiliyor. Akşamları da yemek çıkıyor, sadece plaja gitmeden önce neyi yemek istediğinizi belirterek,  şu saatte hazır olsun demeniz gerekiyor.

Evler doğanın güzelliğini bozmayacak şekilde yerleştirilmiş. Masal Gibi’nin sebze bahçesi ve tavukları da bulunuyor. Tabii tavuklardan alınan yumurtalar bebek ve çocuklar için .

Fotoğraflardan da göründüğü gibi mekanda dalların arasından süzülen hoş bir ışık var.

İletişim Tel: 0 532 330 0019

Facebook’ta Masal Gibi yazarak ta iletişim kurabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir