Şehit Ersoy Yorulmaz METEM ilk mezunlarını verdi.

8 Haziran saat 18.00’de Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde diploma töreni vardı. 17 yıl aralıksız çalışıp emekli olduğum okula uzun bir zaman sonra gitmek benim için de heyacanlıydı. Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi olarak çalıştığım okul 2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim Yılında Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ne dönüştürülerek Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi adıyla eğitim verdi. 8 Haziran’daki diploma töreninde METEM olarak ilk mezunlarını vermenin heyacanı vardı, 49 öğrenci törenle diplomalarını aldı.

Tören Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş olan Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.

metem mezuniyet töreni

Okul  Müdür Vekili Uğur Dağlı mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik ederek başladığı konuşmasında velilere seslenerek ” Emanet olarak aldığımız değerli evlatlarımızı kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyacanla tekrar takdim ediyorum. ” dedi.

Uğur Dağlı konuşmasının öğretmenlere seslendiği bölümünde ” Değerli meslekdaşlarım, bir anne, baba şevkatiyle kucaklayıp erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz klavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum ” dedi.

Uğur Dağlı mezun olan gençlere de seslenerek ” Sevgili Gençler, okula başladığınız ilk günden bugüne kadar bilgi ve erdemle donatıldınız. Bir kısmınız üniversiteye devam ederken bir kısmınız hemen iş hayatına atılacak. Sizleri Atatürk İlke ve İnkilaplarına, bayrağına ve milletine bağlı insanlığa faydalı birer iş kadını, iş adamı olarak göreceğime inancım tamdır. Sevgili Gençler bütün ulusların geleceği ve güvencesi gençlerdir. Bizim geleceğimiz ve güvencemiz de sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk ” Bütün ümidim gençliktedir ” diyerek Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir..Umuyorum ki sizler de bu umudu boşa çıkarmayarak ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine gelmesinde katkıda bulunacaksınız ” dedi.

Okul Birincisi Olarak bir konuşma yapan Elif Karakaş özetle ” Bugün gururu, hüznü, sevinci birlikte yaşadığım bir gün. Tanışmalar heyacanlı ve mutlu ayrılışlar acıdır. Hayatımızın bir sayfasını acı, tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını da yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bir mevsimlik açan çiçek gibi bu okuldan geçip gidiyoruz ama başka iklimlerde açmaya devam edeceğiz.

Daça METEM öğrencileri olarak üzerimize aldığımız sorumlulukların bilincindeyiz. Bize yapılan özverilerin, emeklerin karşılığını verme zamanının geldiğine inanıyorum. Bugüne kadar bizlerden sorumluluklarını bilen iyi bir öğrenci olmamız beklendi. Bundan sonra ise iyi bir vatandaş olarak atalarımızın binbir emekle kurdukları Cumhuriyetimize sahip çıkmamız gerekir. Akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için çaba göstereceğiz. Sevgili arkadaşlar şiddetin, çıkarcılığın ve acımasızlığın, her türlü sömürü ve savaşların kol gezdiği bir dünyada en acil ihtiyaç iyiliktir, sevgidir, saygıdır. Her varlığa güzel bakmak ve güzeli görmektir. Güzel bakın, güzel görün, yolunuz açık, herşey gönlünüzce olsun ” diyerek ailelerine ve öğretmenlerine emekleri için teşekkür etti.

Daha sonra eğitimde devamlılığı temsil eden devir teslim törenini izledik. Bayrak ve flama 12. sınıf öğrencileri tarafından 11. sınıf öğrencilerine teslim edildi.

mezun olan öğrencilere diplomaları verildi

Okul birincisi Elif Karakaş Okul kütüğüne isim künyesini çaktıktan sonra diploma verme töreni yapıldı.

İlk üç dereceye giren öğrencilerden başlayarak öğrenciler gruplar halinde geldi ve öğretmenlerinden diplomalarını aldılar.

şehit ersoy yorulmaz mezuniyet töreni

Diplomalar alındıktan sonra mezun olan öğrenciler Arkadaş şarkısını söylemek üzere sahne önünde bir araya geldi.

Kepler havaya fırlatılırken veliler bu anları heyacanla görüntülediler. Dört yıllık bir çabanın ardından gelen rahatlama ve coşku vardı. Hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı söylendi.

Artık hatıra fotoğrafları çektirmenin, vedalaşmanın zamanı gelmişti. 2016 -2017 mezunlarına ben de sağlıklı, başarılı bir yaşam diliyorum. Yaşam bitmeyen bir mücadele, bu mücadelede güzellikler, mutluluklar, paylaşmalar yaşama bir renk katmakta. Çok istedikten sonra, insanoğlunun başaramayacağı bir şey yok, başarırken onurlu, dürüst, sevgi dolu kalabilmektir önemli olan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir