Güzel Bakışlar

Geçen gün Eski Datça’ya gittim, Nil cafe’de porselen demliklerden çay içmek güzel oluyor, gelen geçene de bakıyorsun. Taş sokaklarda öyle mutlu görünüyorlar ki, ister istemez etkileniyorsun, akşam ışığı da sokaklara düşünce her şey çok güzel görünüyor. Arabamı park edip çarşı sokağı tarafından geldim, karşıdan gelirken ilk gördüğüm Güler Yücel’di. Nil Cafe’de oturmuş sohbet ediyordu, arka taraftaki saksıdaki kırmızı çiçekle fotoğrafını çekeyim dedim. Güler ablanın yanında rahat hareket ederim, dobra dobra söyler düşüncesini, fotoğraf çekmeme de itiraz etmez.

O gün sayfalarımı ara vermeden takip eden arkadaşlarımla tanıştım, çok uzaklardan belki beni yakın arkadaşlarımdan bile daha iyi tanıyan insanlar. Duygularımıza, yaşadıklarımıza, emeklerimize saygı duyan arkadaşlar. Eski Datça’ya geldiklerinde  akıllarına gelmişim, biraz sonra da karşılaşmamız çok hoş bir sürpriz oldu. O gün biraz canım sıkkındı aslında ama onların yanında bütün sıkıntım gidiverdi. İçten, sıcak bakışları yüreğime akan dereler gibiydi. Beni hemen tanıdılar, genellikle öyle oluyor, Sibel ve Çetin Dikmen arkadaşlarım Almanya’da yaşıyorlar, 3 yıldan bu yana tatil için Datça’ya geliyorlar. Nil Cafe’yi işleten Özlem hanım Sibel hanımın sınıf arkadaşıymış, çok uzun yıllar sonra burada karşılaşmışlar.

Arkadaşlarla çok uzun yıllardır tanışıyormuşuz gibi güzel bir zaman geçirdim.

Tabii elimde olmadan gözüm hep çevremde, ışık nasıl geliyor diye bakıyorum, değişik bir an veya görüntü varsa hemen gözüme takılıveriyor. Eski Datça’yı ziyaret edenler burada fotoğraf çektirmeyi çok severler, eski taş evlerin arasında bir hatıra olsun derler. Ben daha farklı bakarım, bu fotoğrafta olduğu gibi akşam güneşi saçlara, eski duvarlara düşmüştü, Nil de bu ışıktan nasibini aldı. Işık her şeyin kaynağı.

Arkadaşlarımın fotoğrafını çekmek için Eski Datça sokaklarında kısa bir tur yaptık. Güneş fotoğraf çektiren genç arkadaşın da üzerindeydi, o anı da kaçırmadım.

Nedense bu sokaklarda asık suratlı insanlara pek rastlamadım.

Sayfalar: 1 2 3

2 yorum

  1. Sevgili Hocam, benim gibi asik suratli bir adamda bile bu kadar sempatik bir bakis yakalamissin ya, bravo…

    Tesekkür ederim, cok asik suratlisin diyenlere, hayir, öyle degil, görüntü yanilgisi, bakin böylesi de var, diye bilmek, gösterebilmek icin o karenin büyük formatini rica edebilir miyim.

  2. Canım hocam her zamanki gibi ne kadar güzel ifade etmişsiniz . Karşımızdakinin gözlerindeki mana ve derinlik ruhumuzda ne kadar büyük etkiler bırakıyor değil mi . Allah sizi ne kadar güzel yaratmış herkeste herşeyde mutlaka övülecek bir taraf buluyorsunuz ne kadar sevgi dolu ve güzel bakıyorsunuz hocam . Bu özelliğiniz size daha çok sevgi ve saygı duymama sebep oluyor . Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir