Güzel Bakışlar

Bugün içtenlikle bakan insanlardan söz edeceğim, bazıları tanıdık kişiler, bazıları da ilk kez gördüğüm kişiler. Yürekten bakan, güzel bakan insanlar, bugünkü konum onlara dair. Bakışlar öyledir ki sizi bir çağlayanın yanına götürür, serinliği dolar yüreğinize, ya da ne olduğunu anlayamadan bir uçurumdan aşağı bırakıverir.

Önce Güner ve Güler Kurtuluş”un şirin evlerine yaptığımız ziyaretle başlayayım. Güner ağbi sayfalarımı merakla, ilgiyle takip eden,  yazdığı yorumlarla da bana güzel duygular yaşatan kişilerden. Ekrem arkadaşımla yaptığım geziler onun çok hoşuna gider, ben de bu ziyarete Ekrem arkadaşımla birlikte gittim. Eşi Güler ablayla bizi çok sıcak karşıladılar, çok ta memnun oldular. Onların bakışlarında o gün en güzel doğalarda gezmişim gibi mutlu oldum.

Evin kedisi Siyami ailenin bir ferdi, onun yeri bir başka. Onların can dostu, benim de kedim olduğu için anlayabiliyorum. Siyami’nin zamanı genelde  evin içinde geçiyor, çevredeki kediler zarar verecek diye salmıyorlar. Zaman zaman bahçeye çıkardıkları oluyormuş. Siyami orada oturduğumuz sürece hep bu çiçeği kokladı durdu, yabancı bir koku aldı belli ki.

 

Güler abla fotoğraf çektirmeyi pek sevmiyor ama benden kurtuluş yok, o güzel gülüşleriyle mutlu oluyorum. Kendi elleriyle yaptığı kurabiyeler çok lezzetliydi, bol bol çay içtik. Çok güzel anlardı, şimdi fotoğraflara bakınca o anları tekrar yaşamış oldum. Fotoğraflar tüketilecek şeyler değil bana göre, ama sosyal paylaşım sitelerinde öyle tüketiliyor ki, diğer şeyler gibi, fazla da anlamı kalmıyor zaman içinde. Sağ üstte, Güler abla Siyami’yi rahatsız eden kedilerden onlara zarar vermeden kurtulmayı bulmuş, su atan pompası ile onları evden uzaklaştırıyor.

Giderken çiçekler içindeki balkondan Güler abla ve Siyami bizi uğurluyor.

O güzel bakışlar peşimizden geliyor. Nasıl bakarsan öyle görürsün. Hep kendine bakan gözler, diğer bakışlarda neler var bir bilsen.

Sayfalar: 1 2 3

2 yorum

  1. Sevgili Hocam, benim gibi asik suratli bir adamda bile bu kadar sempatik bir bakis yakalamissin ya, bravo…

    Tesekkür ederim, cok asik suratlisin diyenlere, hayir, öyle degil, görüntü yanilgisi, bakin böylesi de var, diye bilmek, gösterebilmek icin o karenin büyük formatini rica edebilir miyim.

  2. Canım hocam her zamanki gibi ne kadar güzel ifade etmişsiniz . Karşımızdakinin gözlerindeki mana ve derinlik ruhumuzda ne kadar büyük etkiler bırakıyor değil mi . Allah sizi ne kadar güzel yaratmış herkeste herşeyde mutlaka övülecek bir taraf buluyorsunuz ne kadar sevgi dolu ve güzel bakıyorsunuz hocam . Bu özelliğiniz size daha çok sevgi ve saygı duymama sebep oluyor . Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir