Fok Balığı Badem Datça Limanında

Badem Datça yarımadasında kendini güvende hissediyor, genellikle Akdeniz tarafındaki koylarda dolaşıp duruyor. Körfezdeki diğer yerlerde de zaman zaman görüldüğü haberlerini alıyoruz.

Daha önce balıkçılar foklardan pek hoşlanmazlardı , ama şimdi konuştuklarım bunu gördükten sonra biz bunlara nasıl zarar verebiliriz diyorlar.Fok badem aynı zamanda fazla bilgi sahibi olmadığımız foklar hakkında bizlere yeni bilgiler kazandırmış oldu.

İnsanlara yakın olmak kolay bir iş değil hala kendisine zarar verebilecek kişiler değişik yerlerde vardır.O bütün bu güçlüklere tek başına göğüs geriyor ve Datça’yı güvenli gördüğünden sanıyorum sık sık kayıkların üzerinde dinlenirken görüyoruz.

Not: Belediye Başkanı Şener Tokcan söz verdiği gibi Badem’in heykelini yaptırdı. Elbruz Denge’nin mermerden yaptığı Fok balığı Badem heykeli bugün Yat Limanı Meydanında duruyor ama o günden sonra Fok Badem’i gören de araştıran da olmadı. Biz de nerede olduğunu, başına neler geldiğini bilmiyoruz. Tabii değişik söylentiler oldu. Fok Badem’in ortadan kayboluşu birçok kişiyi rahatlatmış gibiydi, heykeli vardı ya…

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir