Fok Balığı Badem Datça Limanında


26 Ocak perşembe günü Mehmet Karaoğlu arkadaşım telefon ederek Badem Limanda deyince kahvaltımı yapar yapmaz limana gittim.Fok badem balıkçı teknesinin içinde derin bir uykudaydı.

Rahatsız edilmemesi için etrafına güvenlik şeridi çekilmişti , ben de fotoğraf ve videoları bu şeridin dışından çektim.Arada bir başını kaldırınca fotoğraf meraklıları hemen oraya yöneliyorlardı.

Duyan Datçalılar limana geliyordu, artık fok badem Datça’nın tanınan bir üyesiydi ve Datçalılar onu çok seviyorlardı. Sayfalarımın sonunda yer alan videoyu izlediğinizde bunu göreceksiniz.

Datça’da iki gündür aralıksız süren bir yağmur var , benim gibi bir çok kişi bir bahaneyle biraz hava da almış oldu. Bir süre sonra bastıran yağmura rahmen Badem ilgisi sürdü.

Başını kaldırdığı an bir çok kişi heyacanlanıyordu , tabii biz de fotoğrafını çekebildiğimiz için o anları sabırsızlıkla bekledik.

Kısa süreli bir başını kaldırıp etrafına baktıktan sonra hemen uykusuna devam ediyordu. Vücudunda yama gibi duran siyah bir leke var.22Kasım tarihinde Hayıtbükü’nde çektiğim fotoğraflara baktığımda bu lekenin o zaman olmadığını gördüm.

Fok Badem Hayıtbükü’nde

Bir ara Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan da geldi.Şener bey en son 14 ay kadar önce gördüğü badem’in daha büyümüş olduğunu belirtti. Kasım ayında denizde yüzerken Badem Şener bey’e toslamış.

badem’in ziyaretine çok memnun olduğunu belirten Şener Tokcan ” kendisini özlemiştik ” diyerek en kısa zamanda Badem’in bir heykelini yaptırarak limanda yerine konulacağını söyledi.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir