Eylül Duygular Savrulurken

Fotoğraf çekenler için en güzel anlardan biri, çekilen fotoğrafın nasıl olduğuna bakmak, güzel bir fotoğraf çektiyseniz mutlu olursunuz. Saniyeler içinde  yaşanan bir an, güzel bir ışık olmuş orada durmaktadır.

Eylül ayı genellikle yurdun birçok yerinde sakin geçen bir aydır, şimdiye dek yaşadığım yerlerde bu böyle olmuştur, bu yıl eylül’ün ilk günlerinde de öyle oldu, yapış yapış, durgun bir hava ama kısa sürdü, sonra kuzeyli rüzgarlar , bulutlarları sürükleyerek esmeye başladılar, hala da esiyorlar.  Bu yıl yaz ayları diğer yıllara göre daha rüzgarlıydı, sıcak esen rüzgarlar gündüzleri sıcağı daha da hissettirdi.. 7 Eylül pazar günü Betçe’ye doğru yola çıktığımızda rüzgar yine vardı, her taraftan beyaz bulutlar kendini gösteriyordu. Bulut kervanları kuzeyden güney’e doğru süzülerek yol alıyorlardı. Bazısı yüksek tepelerde bir mola vermiş gibiydi, Emecik dağında, Kocadağ’da. Kimi bir deveyi andırıyor, kimi yeleleri rüzgarda uçuşan atları, kimi pamuk şekercinin şeker helvaları gibi. Bulutlarla Datça’nın ovaları, dağları, denizleri daha bir güzel görünüyordu, o gün onların peşinden arkadaşımla birlikte koşturduk durduk.

hamur açanlar

Hayıtbükü, tatilcilerin bir çoğu evlerine dönseler de yine kalabalıktı, Pazar günü olmasının da rolü vardır belki, Datça merkezinden  gelenler oluyor. Gölge yerler çok, çocuklar için de plajı çok uygun. Ege Kafeterya’da bir çay molası verdik ve daha sonra Ovabükü’ne doğru yola çıktık.

Ovabükü’nden kıyı yolunu kullanarak  Palamutbükü’ne gittik. Kıyı yolundan Ovabükü manzarasını izlemeye doyum olmuyor. Hava bu kısımlarda oldukça berraktı net fotoğraflar çekebildim. Yolda karşılaştığım çoban Ahmez Boz’la selamlaştık, mart ayında buralarda gezerken tanışmıştık,  sayesinde yine birkaç güzel fotoğraf çekmiş oldum.

Kurubük koyu’nu gören tepede durduk,  koyun rengi bulutların arasından süzülen ışıkla çok güzeldi.

O sırada bizim gibi manzarayı seyreden aileler vardı, Datça’dan tanıdık gelen kişiler ama daha önce tanışmamıştık burada tanışmış olduk. Elif arkadaşın da bu güzel manzarada fotoğraflarını çektim.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir