Datça Kısa Film Festivali – Get Your Own Picture

15 nisan tarihinde Datça’daki Dünya Sanat Günü etkinliğine katıldığımda ilçemize gelen Uluslararası Kısa Film Festivali Proje Yönetmeni Levent Arslan ile tanıştım, Levent bey beni çalışmalarını izlemem için davet etti. Türk Alman Gençlik buluşması olan Uluslararası Kısa Film festivali kapsamında atölye çalışmaları yapılacak, Get Your Own Picture sloganıyla yola çıkılan festivalde Datça gezilecek ve çekilen görüntülerle filmler yapılacak. Festivale katılan gençlerin topluca birlikte olacakları ilk gün konakladıkları Orcey Otele gittim.

degisik-bir-gun-1

Datçamızda turizme hizmet eden birçok güzel otelden biri olan Orcey Otel Datça’ya yakışan bir tesis. Gittiğimde güneşli güzel bir havada konuklar kahvaltı yapıyorlardı, Levent Arslan’ın masasına oturarak gelişmeleri takip ettim, arkadaşların bazıları ile tanışma imkanı buldum.

degisik-bir-gun-2

Çimenlerin yanında duvarın üstünde çaylarını içen arkadaşlar dikkatimi çekti, beni görünce gülümsediler, burada yalnız olmak istemişlerdi anlaşılan.

degisik-bir-gun-3

Tekrar masamıza döndüğümde Proje yönetmeni Levent Arslan gençlerle kahvaltısını yaparken bir yandan da çalışmalar hakkında konuşuyordu. Herkes heyacanlıydı, Almanya’dan gelen gençlerle bu etkinliğe ülkemizden katılanlar bir aradaydılar. Çalışmalar 27 Nisan tarihine kadar sürecek, 27 Nisan akşamı Anfi Tiyatroda çekilen filmlerin gösterimi ile son bulacak, kısacası arkadaşlar epey bir zaman buradalar.

degisik-bir-gun-4

Almanya’dan gelen Türk gençler de var, Esra Kürüz Datça’da ikamet ediyor, uzun bir zaman Almanya’da yaşadığı için Almancayı ana dili gibi konuşuyor, burada konuklara yardımcı oluyor.

degisik-bir-gun-5

Kahvaltının ardından çimenlerle kaplı bahçeye geçildi, daire şeklinde dizildiler, daha sonra bir araya toplanarak ellerini buluşturdular.

degisik-bir-gun-6

İki ülkenin gençleri bir arada yumak olmuşlardı, çok güzel görüntülerdi. Birçok kişinin fotoğraf makinası vardı, videolar çekiyorlardı, ayrıca ekibin kameramanları da her anı görüntülüyorlardı.

degisik-bir-gun-7

Fotoğraf çekme günü, herkes memnun. Datça Detay sayesinde ben de birçok kişi ile tanışıp böyle etkinliklerde buluyorum kendimi. Elele dostlukların, arkadaşlıkların ilk başladığı anlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir