Datça’da Çocuklar Mutlu

Datça Belediyesi’nin geleneksel olarak her mayıs ayının son haftasında gerçekleştirdiği Oyuncak ve Çocuk Şenliği’nde çocuklar bu yıl da aileleri ve arkadaşlarıyla gönüllerince eğlendi, mutlu bir gün yaşadılar. Bu yıl 13. kez yaşama geçirilen etkinliğe her yıl olduğu gibi ilgi büyük oldu.

datça sanatsal etkinlikler

Çocuklar her şeyimiz, geleceğimiz, gözümüzün nuru, bütün çabalarımız onlar için.  Onları mutlu görmek sadece anne ve babalarını değil bizleri de mutlu ediyor, ülkemizin tüm çocukları umarım böyle bir şansı yakalarlar. Onlar yarının büyükleri olarak her alanda karşımıza çıkacaklar, ülkemizi temsil edecekler. Çocuk şenliğinde çocuklarımızın sanatsal ve sportif gösterileri hepimizi etkiledi, özgüvenli ve cesurdular, bunlar çağdaş yaşamın görüntüleriydi. Yıllardır dünyayı yöneten bütüklerin yer küreyi ne hale getirdiğini görüyoruz, şöyle en az bir hafta çocukların sözü geçseydi nasıl olurdu diye düşünüyorum, inanın şimdikinden çok daha güzel bir dünyada yaşıyor olurduk. Onun için her zaman söylenir içinizde bir çocuk hep yaşasın diye.

Datça Belediyesi tam kadro çocukları mutlu etmek için oradaydı. Her etkinlikte olduğu gibi etkinliğe katkıda bulunan ama isimlerini yazamadığımız birçok arkadaşımız canı gönülden etkinliğe  katkıda bulundular. Sevindireceksen çocuk sevindir derlerdi büyüklerimiz onların sevinci bizlerin de sevinci oluyor. Işıl ışıl bakan gözlerindeki umudu hep beslemek lazım. Güzele, iyiye olan inançlarını hep korusunlar.

belediye başkanı gürsel uçar

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar duyarlı ailelere çok teşekkür ederek başladığı konuşmasında özetle ” İnsan en çok çocuklarını sever. Onlar da büyüyüp yetişecek çocuklarını sevecek, bu şekilde tekrar edip gidiyor. Biz ülke olarak çocuklarımızı çok sevmek zorundayız çünkü bu konuda bizlere örnek olan, bu sevgiyi aşılayan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dünyanın hiç bir yerinde çocuklara bir bayram hediye edilmemiştir. Datçamızda bütün aileler çocuklara sahip çıkmakta, çünkü onlar geleceğimiz. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Çocuklarımızla birlikte eğlenmenin, güzel bir zaman geçirmenin önemini biliyoruz. ” diyerek bu etkinlikte emeği geçen, katkıda bulunanlara, çocuklarıyla buraya gelen ailelere çok çok teşekkür etti.

13. datça oyuncak ve çocuk şenliği

13. Datça Oyuncak ve Çocuk Şenliği’nde Reşadiye Sanat Atölyesi Müzik Orkestrası bu yıl da birbirinden güzel parçalar seslendirdi. Datçamızda çocuklar için sanatsal, kültürel birçok çalışma oluyor, burada bunun meyvalarını gördük. Her çeşit müzik aletini mükemmel bir şekilde çalan çocuklarımız bizleri sevindirdi.

Akademi Datça Dans ve Jimnastik gösterisi, Karaköy İlkokulu Anasınıfı Mavili Mor Melekler Grubu’nun gösterisi, Zeytin show ve Datça Belediyespor Voleybol etkinliği  ilgiyle izlendi. Şenlikte yer alan atölyelerde çocuklar gönüllerince eğlendi. Reşadiye Sanat Atölyesi ( Mancınık yapımı, Çorap kukla, kağıttan çiçek yapma, Şapka yapımı ), Datça Kültür Sanat Dayanışması ( Dev puzzle, masal atölyesi, ebru atölyesi, Keçe Atölyesi ), Engelim Olmayın Derneği ( Bileklik atölyesi, elma kurdu atölyesi, lavanta kesesi atölyesi ), Datça Yerel Tohum Derneği ( Fide dikimi atölyesi, tohum bulma oyunu )

Algida ve Yelken kafe etkinliğe katkıda bulunanlardandı. Çocuklara sandviç, içecek olarak meyva suyu ve dondurma ikram edildi. Birçok gönüllü kişi bu etkinlikte çocukları mutlu etmek için içten bir çaba sarfetti, çocukların kahramanları onlardı bugün.

çocuk şenliği

Çocuklarıyla bir baba, bundan daha güzel bir görüntü var mı? Bütün anne ve babaların en büyük dileği onların iyi bir geleceklerinin olması. Bugün bütün her şeyi tüketerek onlara en büyük kötülükleri yapıyoruz. Temiz denizler, yeşil ormanlar, mavi göller ve iyi bir yaşam onların da hakkı. Tükettiğimiz, yok ettiğimiz her şeyde onlara zarar verdiğimizi unutmamalıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir