Datça Halk Eğitimi Merkezi Geleneksel Yıl Sonu Sergisi

Datça Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2018 – 2019 Öğretim Yılı Geleneksel Yıl Sonu Sergisi 11 haziran tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı. Saat 17.00’de açılışı yapılan sergi saat 12.00’ye kadar açık kaldı. Geçmiş yıllarda bir hafta süren sergi birkaç yıldır bu şekilde yapılıyor. Yer sorunundan mı bilemiyorum, bu durum gördüğüm kadarıyla sergide çalışmaları olan arkadaşları üzmekte.  Kısa bir süre sergide kalan bu birbirinden güzel çalışmaları birçok kişinin görmesi amacıyla ayrıntılı bir şekilde videolarını çektim, arşivde bulunsun. Aşağıdaki videoya tıklarsanız sergiyi ve etkinlikleri görebilirsiniz.

datça halk eğitim merkezi yıl sonu sergisi

Etkinlik ” Halk Eğitim Şenliği ” olarak düzenlenmiş, Datça Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi değişik yörelere ait oyunlar oynadı. Betçe Sanat Merkezi Korosu da Datça’da sevilen türküleri oyunlar eşliğinde seslendirdi. Sergiye ilgi oldukça büyük oldu, sergiden haberi ve imkanı olanlar bu güzel çalışmaları gördüler. Tabii bu tür çalışmalarla ailelere bir katkı sağlanması önemli, turistik bir bölgede yaşıyoruz, kısa bir süre önce bir bayram yaşadık, sergiyi düzenlerken bu gibi fırsatları değerlendirebiliriz. Bu yıl İşkur olarak ta kurslar açılmış, katılan arkadaşlar bazı istenilen durumların olduğunu belirttiler, yaş sınırı, sigortasız olmak gibi vs.

datça halk eğitim sergisi

Şenliğin açılış konuşmasını Datça Halk Eğitimi Müdürü Tülay Demirci Boğatemür yaptı. Daha sonra kurslarda görev alan öğretmenler davet edilerek Datça Protokolü kendilerine çiçek verdi. Ardından Datça Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibine belgeleri verildi. Sergi kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek sergi gezildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir