Datça Kamp Alanları, Kamping

 

Son yıllarda Kamp alanları ve Kamping Oteller, doğa içinde, sessiz, huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerler. Datçamız bu tür turizme çok uygun bir yer olmasına karşılık bu alanda girişimler maalesef yok, elimizde olanların bazıları da çalışmaz durumda. Doğal bir ortam sunan Kovanlık Tabiat parkı, Ilıca Kamping gibi yerler 2016 turizm mevsiminde yoklar. Aktur Kamping, Özil Kamping ve Mesudiye Ovabükü Gülbahar Pansiyon kamp yapmak isteyenlere imkan sağlıyor.

Aktur Kamping

Yeşille mavinin buluştuğu Cennet yerlerden olan Aktur Kamping,  Aktur Tatil köyü bitişiğinde yer almakta, Datça merkeze uzaklığı 30 km dir.  Aktur Sitesi içindeki Banka, Eczane, Postane, Sağlık ocağı gibi yerlerden yararlananıp, aktivitelere katılabilirsiniz.

aktur camping

Konaklama odaları ve kamping alanları çam ağaçlarının içinde yer alıyor. Çadırları ve karavanlarıyla konaklamak isteyenler kendilerine tahsis edilen ada parseller içinde rahat bir ortamda tatil yapıyorlar, bunun için ayrılmış 170 ada bulunuyor. Diğer birçok kamp yerlerindeki gibi sıkışık bir biçimde tatil yapmıyorsunuz.

aktur camping

Kamping alanında, Lokanta, çadır yerleri, karavan yerleri, tenis kortu, Çamaşır Yıkama Binaları, Yemek pişirme yerleri , ütü yerleri, duş-wc bulunmakta. Sağ üstte lokantası, sağ altta çamaşır yıkama binası görülüyor. 42 çamaşır makinası, 50 tuvalet – banyo, 32 mutfak ( yemek pişirme yeri) tatilcilerin hizmetinde.

Ormanlık bir alan olduğu için ateş yakmak yasak, yukarıdaki fotoğraflarda yemek pişirme yerleri görülüyor. Sol altta  Aktur Kampingin ADAC tarafından dünya kamping yerleri içinde birinci seçildiğini belirten belge görülüyor.

İletişim: 0 252 724 6168  Web sitesi: www.datcacamping.com

Aktur Kamping’in mavi bayraklı plajı bulunmakta.

Datça Kamp Alanları, Kamping” için 5 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir