datça tekne turları

Datça Tekne Turları – Datça Gezi Tekneleri

datça tekne gezisi haritası

Datça Koy Gezileri

Datça Yarımadası dağlık ve engebeli yapısı ile birbirinden güzel ve değişik koylara sahiptir, bu koylara yapılan tekne turları ile tatilinize renk katabilir, anılarınızdan silinmeyecek bir gün yaşayabilirsiniz.. Bu koyların bir çoğuna karadan gitmek ancak doğa yürüyüşleri ile olabilmektedir. Datça’ya tatile gelenler bu koyları görmek, parıltılı sularında yüzmek isterler. Bunun için Datça Limanından kalkan yatlara veya gezi teknelerine binmek gerekiyor. Böyle tekne gezileri yapmadan Datça’yı gördüm demeyin. Bugün için bakirliğini hala koruyan bu koyların kumsallarında gezmek, denizlerinde yüzmek bir şans, gelecekte nasıl olacaklarını bilmiyoruz. Tekne turları değişik bir kaç rotayı kapsıyor , seçtiğiniz tura göre yer ayırtarak ertesi sabah Datça limanından hareket ediyorsunuz. Günübirlik tekne turları Yarımada’nın Akdeniz’e bakan tarafını kapsıyor. Bu turlarda öğlen yemeği fiyata dahil oluyor, rezervasyon yaptırırken birkaç seçenekten biri seçiliyor. ( Izgara Balık, Izgara köfre veya tavuk, salata, makarna ) Günübirlik gezi teknelerinde sıcak su, duş ve tuvalet, cafe bar, şezlong, aperatif yiyecek ve içecekler bulunuyor.

Uzun Turlar ( Knidos, Selimiye ) hareket saati 09.45 , dönüş 19.00 , Kısa Turlar ( Palamutbükü, koy gezileri ) hareket saati 10.30, dönüş 18.00.

Günlük Gezi teknelerinde fiyatlar 2017 yılı için uzun turlar 70, kısa turlar 60 olarak belirlendi. Grup gezilerinde bazı değişiklikler olabilir.

datça tekne turları

Bu sayfamda Tekne gezileri yapan tekneler ve rotaları ile bilgileri verirken, ilk sayfada Günlük Gezi Tekneleri, İkinci sayfada Ticari Yatlar, üçüncü sayfada daha küçük boyutta balık turları ve yelken özelliği bulunan tekneler, dördüncü sayfada günlük gezi teknelerinin rotaları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin içinde teknelerin özelliği ve iletişim telefonları da bulunuyor. İyi gezmeler..

DATÇA GÜNLÜK GEZİ TEKNELERİ

datça gezi rotaları

Badem 1 Tour

20 m boyundaki tekne 70 kişi kapasiteli, özel turlar yapılabilir. Selimiye, Palamutbükü, Knidos. Kalkış yeri Datça Yat limanı

Tel: Gürkan Kaptan: 0 532 550 8225 Yusuf Kaptan: 0 531 323 2578

datça gezi tekneleri

Fantazi Boat

Günlük koy turları, aile ve 20 ile 50 kişi arasında gruplara tekne kiralanır. Kaptan Mesut Dukali Tel: 0 536 242 02 10 Kalkış Yeri: Fora Apart yanı iskele

dataça gezi teknesi mert tour

Mert Tour

24 m boy, 126 yolcu kapasiteli, erkek ve bayan olmak üzere 4 tuvalet, 2 soyunma kabini, yolcu dinlenme kabini, sıcak su ve soğuk duş, volvo çift motor. Koy gezileri, Knidos, Orhaniye, Palamutbükü, Selimiye, Bozburun Tel: 0 545 337 0434 ( Mert Demirci )

datça tekne turları badem 2

20 m uzunluğunda 65 kişi kapasiteli Badem 2 teknesi ile Kısa tur Palamutbükü, uzun tur Knidos gezileri. Tuvalet, duş ve mutfağı bulunmakta. Menü olarak balık-makarna-salata sunuluyor.

İletişim: Mustafa Furuncu 0 532 482 6274

Badem 2

hayıtbükü ilayda 2 teknesi

İlayda 2 ( Mesudiye – Hayıtbükü )

Mesudiye Hayıtbükü’nden hareket eden İlayda 2 teknesi ile 1. Tur: Palamutbükü, Domuzini, Knidos, Küçük Akvaryum 2. Tur: Domuzçukuru, Dilek mağarası, Armutlusu ( Akvaryum ), Kargı. Tel: 0 536 678 8326

Dalış Turları

Dalış sporlarına meraklı olanlar için Datça denizleri bulunmaz yerlerdir, bu eşsiz yarımadanın mercan kayalıklarıyla kaplı berrak sularına dalmak isterseniz .

datça dalış sporları

Uçan Balık Dalış ve Doğa Sporları

Kerem Bayrı Tel: 0 532 645 2203 – 0 532 625 6584 – 0 252 712 3858

Diğer Sayfalar : Sayfa 2 Datça Ticari Yatlar , Sayfa 3Daha küçük boyutta tekneler ( Gezi, balık turu, yelkenli )  Sayfa 4Tekne turu Güzergahları

Sayfalar: 1 2 3 4

18 yorum

  1. Badem 1 tekne turu ile palamutpüküne turuna katıldık Gürkan abi çok ilgili içten ve samimiydi her misafiri ile tek tek ilgilendi masamıza geldi konuştu gittiğimiz koylar çok güzeldi teknede fiyatlar aşırı uygun çok kez tekne turuna katıldım ilk kez bu kadar uygun olanını gördüm her şey çok güzeldi

  2. Vira tekne Hüseyin kaptan gerçekten çok güzel bir gün geçirdik kesinlikle değerlendirin 4 kişiydik kendi teknemiz olsa ancak bu kadar rahat olurduk fahiş fiyatlar var Hüseyin kaptan çok adaletli numarasını bırakıyorum Datça ya gelen herkes değerlendirsin bulun bu kaptanı pişman olmazsınız 536 319 41 54 numarasını da bıraktım şeker gibi bir kaptan

 1. Merhaba biz Datça yı çok sevdik. Üç sezondur geliyoruz. Ve her gelişimizde datça koylarında yüzmek bizim için vazgeçilmezler arasında. İki sezondurda tekne turunda BADEM 1 i terçih ediyoruz. Gürkan kaptan süper ilgili güler yüzlü dikkatli güvenle yolculuk yapıyoruz sayesinde. Yemeklere gelince dolu dolu tabaklar geliyor çıprada çıpraydı hani Gürkan kaptana ve ekibine burdan da yine çok teşekkür ederim.

 2. Aysu01 teknesi ile Datça nın muhteşem koylarında unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Bülent kaptan ve eşi Ayla hanımın aile sıcaklığı da eklenince memnuniyetimiz doruk noktasına ulaştı. Özellikle Ayla hanımın lezzetli yemekleri ve kusursuz sunumu bizleri ayrıca memnun etti. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

 3. Aysu 01 teknesiyle Datça koylarında aile sıcaklığında ve lezzetli yemekler eşliğinde muhteşem bir gün geçirdik. Bu güzel gün için Bülent kaptana, eşi Ayla hanıma ve sevgili kızları Aysu’ya çok teşekkür ederiz.

 4. Badem 1 teknesi Gürkan Kaptan ile turları gezme fırsatı bulduk. Muhteşemdi. O kadar memnun kaldık ki datçaya gittiğimde asla tereddüt etmeden yine arayacağım tek kişi gürkan kaptan olur. Badem 1 teknesi temizliği yemekleri ve güleryüzü ile bizim gönlümüzü fethettti. Teşekkürler.

 5. Datça 2 teknesiyle Eylül ayında mavi tura katıldık. Çok kalabalığı ve gürültüyü sevmeyen bir çift olduğumuz için bu geziyi çok beğendik. Öğle yemeği gayet lezzetli ve doyurucuydu, akvaryum koyu görülmeye değer. Tekne ekibi gayet ilgili ve özenliydi.

 6. Badem 1 Tur’la Palamut Bükü, Hayıt Bükü, Akvaryum Koyuna gittik, çok memnun kaldık. Gürkan bey çok ilgiliydi, diğer personel de çok kibardı ve yardımcı oluyorlardi. Tekne çok temizdi, lavabolar ve soyunma kabini güzel temizlenmişti. Yemekler de doyurucu ve lezzetliydi. Tekrar Datça’ya gelirsek yine Badem 1’i tercih ederiz.

  1. Datçada tekne turu deyince ilk aklınıza gelen Badem 1 tur Gürkan kaptan olsun.
   İletişimi ve yardımseverliği ile hem Datça’nın yerlisi hemde çok güler yüzlü.
   Bizler ekipten ve tekneden çok memnun ayrıldık sizlerede tavsiye ederim .

 7. Badem-1 teknesi ile tura katıldık.herşey çok güzeldi.gürkan bey çok ilgilendi sağolsun.datçanın tüm koylarını 7 saatte gezdik.deniz çok güzeldi.teşekkürler.herkese badem-1 ile tur yapmayı tavsiye ediyorum.

 8. Badem 1 teknesi ile muhteşem geçen bir tur için öncelikle Gürkan beye teşekkür ederiz. O kadar ilgili ve güleryüzlüydü ki. Datçaya her geldiğimizde mutlaka Gürkan beyi tercih edeceğiz ve yolu oraya düşen eşe dostada önereceğiz. Not: Yemek menüsünde ki balık-makarna-salata gayet doyurucuydu.

 9. Bugün Badem-1 tur ile tekne gezisi yaptık harikaydı. Yemekler, durakladığımız koylar muhteşem bir gezi oldu. Abartılı müzik felan yok. Verilen parayı hak ediyor kesinlikle. Yoğun talep olduğu için birgün önceden rezervasyon yaptırırsanız daha iyi olur..

 10. Merhaba bugün internetten baktığımız yorumlarla Badem-1 Tur ile Tekne Turuna çıktık. Fiyat olarak uygun bulduk. Turda bahsedilen heryere götürdüler. Temizlik ve yemekler genel olarak iyidi. Çalışanlar güler yüzlüydü ve yardımcı oldular.

 11. 12.08.2019 da 3 kız arkadaş badem 1 le tekne turu yaptık.Bizimde tereddütlerimiz vardi calgı çengi havasi olacak mı?Çok kalabalik yapıyorlar mı? gibi gibiTekneye bindiğiniz anda herkes size yardimci olamaya çalısıyor memnun olmamanız imkansız zaten çok sevecen insanlar özellikle gürkan kaptan
  Bunlarin dısında yemekler yeterli ve lezzetli tur fiyatı 90 tl 5 veya 6 koya gidiliyor gonul rahatlıgiyla katılabilirsiniz

 12. Badem 1’i kesinlikle kimseye önermeyeceğim. Gördüğümüz yaklaşım hiç hoş değildi. Bize bilgi veren hanımefendinin teknedeki işleyişten sanırım hiç haberi yok. Bundan sonra Datça’da bize hangisini tercih edelim diye soran herkese “badem tur dışında herhangi birini tercih edin” diyeceğiz. Müşteri memnuniyeti gibi bir kavramları yok. Teknenin yemek alanı müşteri sayısını karşılamıyor. Sanırım herkesin aynı anda sıcak yemek yemek istediğini düşünememişler ya da müşteri memnuniyeti umurlarında olmadığı için çok da üzerinde durduklarını hiç zannetmiyorum. Paranızla rezil olmak isterseniz badem turu tercih edebilirsiniz. Bir daha kesinlikle sizi tercih etmeyeceğiz ve bir Datçalı olarak da hiçkimseye önermeyeceğiz. Müşteriyi memnun etmek gerçekten çok kolay, ama insanları hoş vakit geçirmek için geldikleri bir turda böyle sinirlendirip kendinize düşman etmeniz akıl alır gibi değil. Her şeye gayet objektif baktık bunu da belirtmek isteriz…

 13. merhaba ben tur şirketleri tarafından sanki müşterisi olmuş gibi onların reklamını yapmak adına yazıyorum. Sakın yorumlara kanmayın hepsini de tur sahipleri yazdırıyor 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir