Datça Tekne Turları – Datça Gezi Tekneleri

datça tekne gezisi haritası

Datça Koy Gezileri

Datça Yarımadası dağlık ve engebeli yapısı ile birbirinden güzel ve değişik koylara sahiptir, bu koylara yapılan tekne turları ile tatilinize renk katabilir, anılarınızdan silinmeyecek bir gün yaşayabilirsiniz.. Bu koyların bir çoğuna karadan gitmek ancak doğa yürüyüşleri ile olabilmektedir. Datça’ya tatile gelenler bu koyları görmek, parıltılı sularında yüzmek isterler. Bunun için Datça Limanından kalkan yatlara veya gezi teknelerine binmek gerekiyor. Böyle tekne gezileri yapmadan Datça’yı gördüm demeyin. Bugün için bakirliğini hala koruyan bu koyların kumsallarında gezmek, denizlerinde yüzmek bir şans, gelecekte nasıl olacaklarını bilmiyoruz. Tekne turları değişik bir kaç rotayı kapsıyor , seçtiğiniz tura göre yer ayırtarak ertesi sabah Datça limanından hareket ediyorsunuz. Günübirlik tekne turları Yarımada’nın Akdeniz’e bakan tarafını kapsıyor. Bu turlarda öğlen yemeği fiyata dahil oluyor, rezervasyon yaptırırken birkaç seçenekten biri seçiliyor. ( Izgara Balık, Izgara köfre veya tavuk, salata, makarna ) Günübirlik gezi teknelerinde sıcak su, duş ve tuvalet, cafe bar, şezlong, aperatif yiyecek ve içecekler bulunuyor.

Uzun Turlar ( Knidos, Selimiye ) hareket saati 09.45 , dönüş 19.00 , Kısa Turlar ( Palamutbükü, koy gezileri ) hareket saati 10.30, dönüş 18.00.

Günlük Gezi teknelerinde fiyatlar 2017 yılı için uzun turlar 70, kısa turlar 60 olarak belirlendi. Grup gezilerinde bazı değişiklikler olabilir.

datça tekne turları

Bu sayfamda Tekne gezileri yapan tekneler ve rotaları ile bilgileri verirken, ilk sayfada Günlük Gezi Tekneleri, İkinci sayfada Ticari Yatlar, üçüncü sayfada daha küçük boyutta balık turları ve yelken özelliği bulunan tekneler, dördüncü sayfada günlük gezi teknelerinin rotaları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin içinde teknelerin özelliği ve iletişim telefonları da bulunuyor. İyi gezmeler..

DATÇA GÜNLÜK GEZİ TEKNELERİ

datça gezi rotaları

Badem 1 Tour

20 m boyundaki tekne 70 kişi kapasiteli, özel turlar yapılabilir. Selimiye, Palamutbükü, Knidos. Kalkış yeri Datça Yat limanı

Tel: Gürkan Kaptan: 0 532 550 8225 Yusuf Kaptan: 0 531 323 2578

datça gezi tekneleri

Fantazi Boat

Günlük koy turları, aile ve 20 ile 50 kişi arasında gruplara tekne kiralanır. Kaptan Mesut Dukali Tel: 0 536 242 02 10 Kalkış Yeri: Fora Apart yanı iskele

dataça gezi teknesi mert tour

Mert Tour

24 m boy, 126 yolcu kapasiteli, erkek ve bayan olmak üzere 4 tuvalet, 2 soyunma kabini, yolcu dinlenme kabini, sıcak su ve soğuk duş, volvo çift motor. Koy gezileri, Knidos, Orhaniye, Palamutbükü, Selimiye, Bozburun Tel: 0 545 337 0434 ( Mert Demirci )

datça tekne turları badem 2

20 m uzunluğunda 65 kişi kapasiteli Badem 2 teknesi ile Kısa tur Palamutbükü, uzun tur Knidos gezileri. Tuvalet, duş ve mutfağı bulunmakta. Menü olarak balık-makarna-salata sunuluyor.

İletişim: Mustafa Furuncu 0 532 482 6274

Badem 2

hayıtbükü ilayda 2 teknesi

İlayda 2 ( Mesudiye – Hayıtbükü )

Mesudiye Hayıtbükü’nden hareket eden İlayda 2 teknesi ile 1. Tur: Palamutbükü, Domuzini, Knidos, Küçük Akvaryum 2. Tur: Domuzçukuru, Dilek mağarası, Armutlusu ( Akvaryum ), Kargı. Tel: 0 536 678 8326

Dalış Turları

Dalış sporlarına meraklı olanlar için Datça denizleri bulunmaz yerlerdir, bu eşsiz yarımadanın mercan kayalıklarıyla kaplı berrak sularına dalmak isterseniz .

datça dalış sporları

Uçan Balık Dalış ve Doğa Sporları

Kerem Bayrı Tel: 0 532 645 2203 – 0 532 625 6584 – 0 252 712 3858

Diğer Sayfalar : Sayfa 2 Datça Ticari Yatlar , Sayfa 3Daha küçük boyutta tekneler ( Gezi, balık turu, yelkenli )  Sayfa 4Tekne turu Güzergahları

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Şerif dedi ki:

  Datça’dan Sedir adasını da kapsayan tur var mıdır?

 2. Tan dedi ki:

  Selamlar,

  Fiyatlar nasıldı?

 3. Nilay dedi ki:

  Merhaba biz Datça yı çok sevdik. Üç sezondur geliyoruz. Ve her gelişimizde datça koylarında yüzmek bizim için vazgeçilmezler arasında. İki sezondurda tekne turunda BADEM 1 i terçih ediyoruz. Gürkan kaptan süper ilgili güler yüzlü dikkatli güvenle yolculuk yapıyoruz sayesinde. Yemeklere gelince dolu dolu tabaklar geliyor çıprada çıpraydı hani Gürkan kaptana ve ekibine burdan da yine çok teşekkür ederim.

 4. Ceyhun Alptekin dedi ki:

  Aysu01 teknesi ile Datça nın muhteşem koylarında unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Bülent kaptan ve eşi Ayla hanımın aile sıcaklığı da eklenince memnuniyetimiz doruk noktasına ulaştı. Özellikle Ayla hanımın lezzetli yemekleri ve kusursuz sunumu bizleri ayrıca memnun etti. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

 5. Nuray-İlker dedi ki:

  Aysu 01 teknesiyle Datça koylarında aile sıcaklığında ve lezzetli yemekler eşliğinde muhteşem bir gün geçirdik. Bu güzel gün için Bülent kaptana, eşi Ayla hanıma ve sevgili kızları Aysu’ya çok teşekkür ederiz.

 6. Merve dedi ki:

  Badem 1 teknesi Gürkan Kaptan ile turları gezme fırsatı bulduk. Muhteşemdi. O kadar memnun kaldık ki datçaya gittiğimde asla tereddüt etmeden yine arayacağım tek kişi gürkan kaptan olur. Badem 1 teknesi temizliği yemekleri ve güleryüzü ile bizim gönlümüzü fethettti. Teşekkürler.

 7. Kıvanç Menekşeoğlu dedi ki:

  Datça 2 teknesiyle Eylül ayında mavi tura katıldık. Çok kalabalığı ve gürültüyü sevmeyen bir çift olduğumuz için bu geziyi çok beğendik. Öğle yemeği gayet lezzetli ve doyurucuydu, akvaryum koyu görülmeye değer. Tekne ekibi gayet ilgili ve özenliydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir