datça'da bilim sanat şenliği

Datça Bilim, Sanat, Spor Şenliği

26 mayıs Cuma günü Datçamızda iki güzel etkinlik vardı, ilk etkinlik saat 14.oo te yapılan ” Yaşama Datça’da Bağlan ” projesi kapsamında yapılan Fethi Sekin Liseler arası yüzme yarışları idi. Bununla ilgili bilgileri paylaşmıştım. Yüzme yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar bu yıl ilk kez yaşama geçirilecek olan ” Datça Bilim, Sanat, Spor Şenliği ” için Cumhuriyet Meydanı’na geldiler. Okul bandosunun gösterisini izleyerek şenliğin açılış töreni için kurdele önüne gelindi. Burada Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra Datça Kaymakamı Vehbi Bakır şenliğin açılış konuşmasını yaptı.

datça şenlik açılışı

Kaymakam Vehbi Bakır konuşmasında özetle ” Biraz önce yapılan ” Yaşama Datça’da Bağlan ” Fethi Sekin yüzme yarışlarında emeği geçen başta Sayın valimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin savunması, insanımızın huzuru ve refahı için şehit olan bütün şehitlerimize şükranlarımı burada sizlerle beraber bir kez daha ifade etmek istiyorum. ” dedi.

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır,” Okullarımızda sadece matematik, türkçe, edebiyat, coğrafya öğretilmiyor. İyi bir insan, iyi bir birey olmanın gerekliliği ve bunun yolları da öğretiliyor. Bu uğurda ter döken, gayret gösteren bütün öğretmenlerimize sonsuz saygı ve şükranlarımı ifade ediyorum. Gelecek için gayret gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. ” diyerek Bu sene ilk kez yapılan Datça Bilim, Sanat, Spor Şenliği’nde  okullarımızda  bilimsel, sanatsal ve sportif dallarda yapılan çalışmaları gelen misafir ve Datçalılarla paylaşmaktan büyük onur duyduğunu ifade etti.

Daha sonra Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şeref Erkılıç, Datça Emniyet Müdürü Erman Akkaya, İlçe Milli eğitim Müdürü Fedai Akın şenliğin açılış kurdelesini kestiler.

Açılış kurdelesi kesildikten sonra boyalı kapların bulunduğu tezgahta eller boyandı. O anda fotoğraf çekmek zordu, birkaç fotoğraf çekebildim. İnanılmaz bir kalabalık ve fotoğraf çeken birçok kişi vardı.

datça okullar şenliği

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır beraberinde protokol üyeleri ile standları tek tek dolaştı, öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Üstteki fotoğrafta Datça Kaymakamı Vehbi Bakır’ın eşi  Elif Bakır Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile görülüyor. Burada standı gezenlere içecekler ikram edildi.

Datça Kaymakamlığının düzenlediği ilçe genelindeki okullarımızdaki öğrenci ve öğretmenlerin çalışmalarını yansıtan Bilim, Sanat, Spor şenliği Atatürk Caddesi üzerinde, Cumhuriyet meydanı yanından başlayarak Şenkaya Kavşağına kadar sergilerle, etkinliklerle devam etti.

Datçalı bayanların yıl boyunca Halk eğitimi kurslarında yaptıkları çalışmalar da şenlikte sergilendi. Birbirinden güzel, el emeği işler şenliğe gelenlerin ilgisini çekti.

Tam bir şenlik havası, her yerde, her köşede bir etkinlik var. Biraz gidince ana okulu öğrencilerinin defilesi ile karşılaşıyoruz.  Bu etkinlikte veliler de çocuklarını yalnız bırakmadı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yorum

  1. Muzaffer bey çalışmanız için çok teşekkür ederiz. Anlatımlarınız ve o rengarenk çekimleriniz için minnet ve şükranlarımızı iletiriz. Şenlik son derece keyifliydi hepsini tek tek dinlemek isterdim ama görevli olduğumuz için bir dinleme fırsatımız olmadı. İnşallah gelenekselleşen bir şenlik haline dönüşür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir