Datça Bilim, Sanat, Spor Şenliği

Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci halı dokuma tezgahının başında dokuma denemesinde. Kaymakam Vehbi Bakır ilerlemiş yaşına rahmen güzel çalışmaları ile standda bulunan bayanı tebrik ediyor. Öğretmenlerle, vatandaşlarla fotoğraflar çektiriliyor.

Öğretmen arkadaşımız Halil İbrahim Gül hazırladığı ilginç proje ile ilgili bilgi verdi. Yollar ve standların başı çok kalabalıktı, herkes oradaydı diyebilirim. Standlarda okul tanıtımları, sosyal sorumluluk projeleri, fen, sosyal, matematik, ve dil alanlarında hazırlanan pek çok proje vardı. Öğrencilerin projeleri ile ilgili bilgi verişleri hoş görüntüler oluşturdu.

Okulların ve kursiyerlerin resimlerinden oluşan sergiler şenlik alanı boyunca yer alıyordu. Ebru boyama, yağlı boya ve diğer boyalarla yapılan tuval çalışmaları vardı.

Yılmazlar Ortaokulu bu yıl da madalya ve kupaları toplamış, ilçemizi Muğla ve Türkiye çapında başarıyla temsil ettiler. Beden Eğitimi öğretmenleri Murat Karslı’yı buradan tekrar tebrik ediyorum. Çocuklar öyle güzel gülüyorlardı ki, fotoğraflarını çekmek zevkti. Öğretmenim bu gülüşü bir kez görmek bile her yorgunluğa değer diyorum. Yol boyunca satranç etkinliklerine rastladım.

Öğrenciler Knidos konulu bir tiyatro oyunu sergilediler, gördüğüm şeylerle ilgili fazla ayrıntılı bilgi veremiyorum, adım başı bir etkinlik vardı.

Resim sergilerinin önünde boyama çalışması yapan öğrenciler. Şenlikte sportif etkinlik olarak basketbol, voleybol, badminton, bisiklet etkinlikleri vardı.

One thought on “Datça Bilim, Sanat, Spor Şenliği

  • 28 Mayıs 2017 tarihinde, saat 12:48
    Permalink

    Muzaffer bey çalışmanız için çok teşekkür ederiz. Anlatımlarınız ve o rengarenk çekimleriniz için minnet ve şükranlarımızı iletiriz. Şenlik son derece keyifliydi hepsini tek tek dinlemek isterdim ama görevli olduğumuz için bir dinleme fırsatımız olmadı. İnşallah gelenekselleşen bir şenlik haline dönüşür.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir