Datça Altın Badem Film Festivali Ziya Öztan Gecesi

altın badem film festivalinde belgesel film birincisi ödülünü alırken

Birincilik ödülü Burcu Ayşe Esenç ve Cantekin Cantez’in Sadık isimli filmine verildi, ödüllerini Datça Kaymakamı Hamdi Üncü’den aldılar. Hamdi Üncü konuşmasında”Üç gün boyunca Türk sinemasının değerli sanatçılarıyla yan yana olduk. Datçamız insanı, coğrafyası, kültürü, tarihi ile farklı bir yer. Bu farklılığı her alanda hissettirmek istiyoruz. Datça Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali, rekabetin, ödülün ön planda olduğu bir festival yerine vefanın ön planda olduğu bir festival.” dedi ve yarışmacıları tebrik ederek birincilik ödülünü verdi. Yarışmacılar 5000 TL para ödülünün de sahibi oldular.

ziya-oztan-gecesi-15

2. ve 3. gelen filmlerden görüntüler izledik, bir cızırtı vardı . Daha sonra teknik aksaklık nedeniyle sanırım belgesel filmler izlenemedi.

ziya-oztan-gecesi-16

Suna Selen Emek ödülünü almak üzere sahneye davet edildi. Çok mutlu olduğunu söyleyen Suna Selen Datçalılara teşekkür etti ve ödülünü alkışlar altında Mustafa Alabora’dan aldı.

ziya-oztan-gecesi-17

53 yıldır sanat hayatının içinde olan Mustafa Alabora’ya ödülünü vermek üzere Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan sahneye geldi. Şener Tokcan ” Cumhuriyet bekçisi, Cumhuriyet aşığı, çağdaş insan, sanatı toplum için yapan büyük usta diye tanımladığı Mustafa Alabora’ya ödülünü verirken bu ödülü kabul ederseniz çok mutlu olacağız” dedi ve teşekkür etti. Mustafa Alabora konuşmasına başladığında  kısa bir süre ” Her yer Taksim her yer direniş” sloganları duyuldu. Mustafa Alabora ” gösterdiğiniz sevgiye ve ilgiye çok teşekkürler ediyorum. Ben doğayı, insanı, hangi görüşten olursa olsun sevmeye çalıştım. beni böyle anarsanız daha mutlu olurum” dedi.

ziya öztan gecenin onur konuğu

Ödül töreninden sonra ekrana unutulmayanlar geldi, kaybettiğimiz sanatçıları  bir kez daha andık.

ziya-oztan-gecesi-6

Gecenin Onur konuğu Yönetmen Ziya Öztan’ın filmlerinden görüntüler perdeye geldi.

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir