Aktur Kovanlık Tabiat Parkı Tesisleri

UYARI: Aktur kovanlık tabiat parkı Özel İdare tarafından çalıştırılıyordu, Milli Parklara devredilmiş, şu anki durumu belli değil, birkaç yıldır çalıştırılmıyor.

Aktur Kovanlık Tabiat Parkı Tesisleri

kovanlik-camping-motel-1

Aktur Kovanlık Tesisleri Kovanlık koyunun bitişiğinde yer alıyor. Doğal bir Cennet, huzurlu, sessiz, doğayla iç içe tatil yaşamak isteyenler için bulunmaz bir yer.

kovanlik-camping-motel-2

orman içine yerleştirlmiş konaklama binalarından oluşuyor. Burası İl Özel İdaresi tarafından işletiliyor, herkes yararlanabiliyor.

kovanlik-camping-motel-3

Tesiste, 17 bungalow ev bulunuyor, evlerde 2 oda, mutfak, banyo-tuvalet var. Aktur tatil sitesindeki imkanlardan yararlanabiliyorsunuz.

kovanlik-camping-motel-4

Mavi bayraklı Kovanlık plajı hemen ön tarafında. Bu plajlardan günübirlik yararlanmak isteyen tatilciler yetişkinler için 4,5 TL, öğrenciler için 2 TL veriyorlar.

kovanlik-camping-motel-5

kovanlik-camping-motel-6

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

18 Cevaplar

 1. Melanie Bräu dedi ki:

  Merhaba,

  me and my family stayed from the 15.-17th of June in one of your cottages. We had a great time and loved your place. Unfortunately, I most probably forgot my passport inside of our cottage. It would be perfect, if you could check, if someone found it. It is a german passport, my name is Melanie Bräu.

  Thank you for your help,
  Melanie

 2. Oznur dedi ki:

  Merhaba eylül ayında bungalow evlerde kkonaklamak istiyoruz. İletişim bilgilerinizi yazabilir misiniz?

 3. süreyya dedi ki:

  rezervasyon için verilen numaraya ulaşılamıyor yardımcı olur musunuz hangi numarayı arayabilirim?

 4. zeynep dedi ki:

  bilgi almak için telefon numarası yazabilir misiniz ?

  • muzaffer özgen dedi ki:

   Zeynep arkadaş Kovanlık Özel İdareler kapanınca Doğa Koruma ve Milli Parklar’a bağlandı, bu yıl konaklama olmayacak, Milli parkllar tarafından günü birlik kullanılacak diye bilgi aldım. Kesin olarak belli olduktan sonra sayfamda bilgi vereceim.

   • mahmut dedi ki:

    Muzaffer bey, bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.
    Bize kovanlık gibi yerler varsa oralarda önerebilir misiniz.

    • muzaffer özgen dedi ki:

     Kovanlık ile bizaat görüştüğüm halde tam bir cevap alamadım, Kovanlık Milli Parklar’a devredildi bu yıl günübirlik konaklama dışında çalıştırılacak deniliyordu, en son 11 temmuzda tanıdıklarım gittiğinde ihaleye verilecek denmiş.

 5. Olgu Koca dedi ki:

  İyi günler Muzaffer bey, ben ve arkadaşlarım Kovanlık tesislerindeki bungalowlarda 2009 ve 2010 yazlarında 3-4 gün kalmıştık ve oraya aşık olmuştuk. Bu yaz günübirlik dışında kalmak mümkün mü acaba bir bilginiz varmı?

 6. egemen karaarslan dedi ki:

  iyi günler. önceden burası ormanbakanlığı misafirhanesi değilmiydi. orda kalmıştım. bu bölgede konaklamak istiyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz

  • muzaffer özgen dedi ki:

   Şimdi Milli Parklar’a devredildi, geçen yıl Ağustos ayında çalışmış haberimiz olmadı, dün gittiğimde eleman bulunamadığı için henüz faaliyet yok denildi, çalışmak için müracaat eden olmamış, tabii anlamakta güçlük çekiyor insan.

 7. Şebnem dedi ki:

  Merhaba, tesisin son durumu nedir acaba konaklama varmı? İletişim bilgileri sizde varmı?

 8. Mustafa Susam dedi ki:

  Defalarca gittiğim ve konakladığım böylesine güzel bir yerin kısır çekişmeler yüzünden kullanıma kapalı olması gerçekten çok üzücü. Her tarafını ot bürümüş, sahili pislik almış götürmüş, çöplerin etrafı kokuttuğu, duşları kapatılmış güzelim yeri berbat etmiş olan ve Halkın kullanımına sunma becerisini göstermeyen yöneticiler sizlere de yazıklar olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir