Aktur Kovanlık Tabiat Parkı Tesisleri

UYARI: Aktur kovanlık tabiat parkı Özel İdare tarafından çalıştırılıyordu, Milli Parklara devredilmiş, şu anki durumu belli değil, birkaç yıldır çalıştırılmıyor.

Aktur Kovanlık Tabiat Parkı Tesisleri

kovanlik-camping-motel-1

Aktur Kovanlık Tesisleri Kovanlık koyunun bitişiğinde yer alıyor. Doğal bir Cennet, huzurlu, sessiz, doğayla iç içe tatil yaşamak isteyenler için bulunmaz bir yer.

kovanlik-camping-motel-2

orman içine yerleştirlmiş konaklama binalarından oluşuyor. Burası İl Özel İdaresi tarafından işletiliyor, herkes yararlanabiliyor.

kovanlik-camping-motel-3

Tesiste, 17 bungalow ev bulunuyor, evlerde 2 oda, mutfak, banyo-tuvalet var. Aktur tatil sitesindeki imkanlardan yararlanabiliyorsunuz.

kovanlik-camping-motel-4

Mavi bayraklı Kovanlık plajı hemen ön tarafında. Bu plajlardan günübirlik yararlanmak isteyen tatilciler yetişkinler için 4,5 TL, öğrenciler için 2 TL veriyorlar.

kovanlik-camping-motel-5

kovanlik-camping-motel-6

 

22 yorum

 1. Merhaba,

  me and my family stayed from the 15.-17th of June in one of your cottages. We had a great time and loved your place. Unfortunately, I most probably forgot my passport inside of our cottage. It would be perfect, if you could check, if someone found it. It is a german passport, my name is Melanie Bräu.

  Thank you for your help,
  Melanie

  1. Merhaba Melanie
   We found your passport. If you give an adress we can send it to you or you can take it from here.

 2. Merhaba eylül ayında bungalow evlerde kkonaklamak istiyoruz. İletişim bilgilerinizi yazabilir misiniz?

 3. rezervasyon için verilen numaraya ulaşılamıyor yardımcı olur musunuz hangi numarayı arayabilirim?

  1. Zeynep arkadaş Kovanlık Özel İdareler kapanınca Doğa Koruma ve Milli Parklar’a bağlandı, bu yıl konaklama olmayacak, Milli parkllar tarafından günü birlik kullanılacak diye bilgi aldım. Kesin olarak belli olduktan sonra sayfamda bilgi vereceim.

   1. Muzaffer bey, bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.
    Bize kovanlık gibi yerler varsa oralarda önerebilir misiniz.

    1. Kovanlık ile bizaat görüştüğüm halde tam bir cevap alamadım, Kovanlık Milli Parklar’a devredildi bu yıl günübirlik konaklama dışında çalıştırılacak deniliyordu, en son 11 temmuzda tanıdıklarım gittiğinde ihaleye verilecek denmiş.

 4. İyi günler Muzaffer bey, ben ve arkadaşlarım Kovanlık tesislerindeki bungalowlarda 2009 ve 2010 yazlarında 3-4 gün kalmıştık ve oraya aşık olmuştuk. Bu yaz günübirlik dışında kalmak mümkün mü acaba bir bilginiz varmı?

 5. iyi günler. önceden burası ormanbakanlığı misafirhanesi değilmiydi. orda kalmıştım. bu bölgede konaklamak istiyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz

  1. Şimdi Milli Parklar’a devredildi, geçen yıl Ağustos ayında çalışmış haberimiz olmadı, dün gittiğimde eleman bulunamadığı için henüz faaliyet yok denildi, çalışmak için müracaat eden olmamış, tabii anlamakta güçlük çekiyor insan.

 6. Defalarca gittiğim ve konakladığım böylesine güzel bir yerin kısır çekişmeler yüzünden kullanıma kapalı olması gerçekten çok üzücü. Her tarafını ot bürümüş, sahili pislik almış götürmüş, çöplerin etrafı kokuttuğu, duşları kapatılmış güzelim yeri berbat etmiş olan ve Halkın kullanımına sunma becerisini göstermeyen yöneticiler sizlere de yazıklar olsun.

   1. Şuan aktur camping te konaklıyorum kovanlık tarafına yürüyüş yaptım bungalov lar dolu konaklayanlar ve bir de bekçisi var sorduğumda orman bakanlığında çalışanlar kalıyor dedilet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir