Çağla Toplanırken

 

Aaa yol kenarında tanıdık isimler, geçen hafta şelale yürüyüşünde de piknik yaparlarken karşılaşmıştık. Sevinç Canbey ailesiyle birazdan fotoğraflarını göreceğiniz o güzel manzarayı seyrediyorlardı, onlar da şaşırdı, bu Muzaffer hocadan kurtuluş yok demişlerdir.

 

Sedat arkadaşımla fotoğraflarını çekiyorum

 

ovabükü sahilinde gezinti

Ovabükü sahilinde dolaşanlar var, dalgalar burada da danteller oluşturuyor.

 

ovabükü peyzaj

Arkamızda yemyeşil bir manzara.

 

ovabükü fotoğrafı

Arkadaşlar sohbet ederken benim aklım fotoğraf çekmekte, tepeye doğru çıkarak bu eşsiz manzarayı görüntüledim. Koyun suları lodoslu rüzgarın arkasından değişik bir renge bürünmüştü. Sedat arkadaşımla Palamutbükü ve Ovabükü koylarının bu güzellikleri kalıcı olsa keşke diye düşündük.

hayıtbükü mendirek

 

Ovabükü’nden Hayıtbükü’ne geçtik, koyun ortalarına kadar gelen ahşap iskele sökülmüştü, hoşumuza gitti. Tekneler de gelince koyda yüzecek yer kalmıyordu. Adatepe’ye doğru bir mendirek yapılmış, güneyli rüzgara karşı tekneler burada güvenli, tabii küçük bir yer.

 

 

Hayıtbükü’nde hava karardı, yağmur esintisi gelmeye başladı ve yola çıkarak evimize ulaştık. O zamandan bu yana da hava yağmurlu, bu satırları yazdığım 3 mart tarihinde evden dışarıya çıkamadık. Bu fotoğraflara bakarak, sayfamı hazırlayarak oyalandım.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir