çağlalar toplanmaya başladı

Çağla Baharı

yazikoyde-yemek

Saat 16.00 da tiyatro kursu varmış, o zamana kadar bekliyeyim dedim ve Korkut Sönmez ile Yazıköy’ün küçük lokantasında öğlen yemeğimizi yedik. Burası farklı bir yer, fiyatlarda ona göre. Ekmek arası köfte, tost, ve birkaç çeşit ev yemeği oluyor, o gün kurufasulye, pilav günün menüsüydü. Yarım ekmek arası köfte 5.00 TL, yanında bir de ayran adam başı hesap 6 TL. Dar sokaktan gelip geçeni seyrederek yemeğimizi yedikten sonra, karşıdaki kahvede çaylarımızı içtik.

cocuklar-tiyatrosu

Okul binasına gittiğimizde tiyatro çalışmsına katılan çocuklar yerlerini almıştı, Maşallah çok tatlılar, öğretmenlik günlerimi hatırladım bir an için. Ne güzel bakıyorlar, hep böyle mutlu, güzel bakmaları dileğim, menfaatleri, kendi hırsları için savaşları başlatanlar, çocuklara eziyet edenler, bu bakışları görmeyenlerdir.

yazikoyde-kurs

Gayet ciddi bir şekilde ellerindeki metinlerden okurlarken daha fazla rahatsız etmemek için oradan ayrıldım. Yazıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Betçe Sanat Merkezi’ne iyi çalışmalar diliyorum, boş zamanlarını böyle güzelliklerle paylaşan arkadaşlara ne mutlu.

cagla-bahari-29

Knidos tarafına bakan kısımdan Yazıköy sokağı, bugün kalabalıktı.

cagla-bahari-30

Çeşmeköy kavşağına yaklaşırken güzel bir atmosfer oluştu, bulutlar sıra sıra gökyüzünü kaplamıştı.

cagla-bahari-31

Manzaranın fotoğrafını çekerken biraz ileride papatyalarla kaplı tarlalar gözüme ilişti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

2 yorum

  1. Yine Bahar ve güzellikler …zaman ne çabuk geçiyor yazı dizilerinizi çoğu zaman sessiz sessiz okurken bazen kendimi tutamayıp yazmadan edemiyorum.Bu ne güzellik,kışı ayrı baharı ayrı yazı bir başka….
    Seviyorum Datçayı ve doğaya toprağa gönül veren insanları…Sevgiyle kalın hocam elinize emeğinize yüreğinize sağlık.

    1. Çok teşekkürler Selma hanım, güzel bir yarımada’da yaşıyoruz, umarım hep böyle kalır, bizden sonrakiler de bu güzelliklere tanık olurlar, sizin yorumlarınız da beni çok mutlu kılıyor, teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir