çağlalar toplanmaya başladı

Çağla Baharı

cagla-bahari-19

Kumyer’e yaklaşırken çağla toplamakta olan Dursen Gümüş’le sohbet ettik, Dursen hanım kışın tarımla uğraşırken yazın turizm sektöründe çalışıyor. Geçen seçimde Muhtar adayı imiş ama tek başıma, yardım eden olmayınca olmadı diyor.

cagla-bahari-20

Azimli, çalışkan bir kadın.

cagla-bahari-21

Yolun karşı tarafındaki zeytin ağacı, kimbilir kaç yaşında, ölmez ağacı dedikleri kadar yokmu, sadece bir tarafı kalmış, sürgün vermeye, ürün vermeye devam ediyor.

cagla-bahari-22

Bu arada çağla alımları devam ediyor, Ören ticaret yine hareketliydi.

cagla-bahari-23

Öğrencimiz Mevla ile karşılaşıyorum, annesi Nurten hanım, kızı ve Şener Ören objektifime bu pozu veriyorlar.

cagla-bahari-24

Ören ticaretin önünde karşılaştığım Ayşen Toksöz poşetlere topladığı sarı otları doldurmuştu.Köylüler sarı otu yılda bir kez mutlaka yemelisin derler, geçen yıl yemiştim ama bu yıl nasip olmadı. Otu önce haşlıyorlar, daha sonra suyunu sıkıp, soğanı sarartıp yağda kavruluyor, son olarak da içine yumurta kırılıyor. Geçen yıl Palamutbükü pazarından almıştım, tarif üzerine de kendim yapmıştım, oldukça lezzetliydi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

2 yorum

  1. Yine Bahar ve güzellikler …zaman ne çabuk geçiyor yazı dizilerinizi çoğu zaman sessiz sessiz okurken bazen kendimi tutamayıp yazmadan edemiyorum.Bu ne güzellik,kışı ayrı baharı ayrı yazı bir başka….
    Seviyorum Datçayı ve doğaya toprağa gönül veren insanları…Sevgiyle kalın hocam elinize emeğinize yüreğinize sağlık.

    1. Çok teşekkürler Selma hanım, güzel bir yarımada’da yaşıyoruz, umarım hep böyle kalır, bizden sonrakiler de bu güzelliklere tanık olurlar, sizin yorumlarınız da beni çok mutlu kılıyor, teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir