Betçe’de Bahar Fotoğrafları – Foto Safari

30 Ocak perşembe günü arkadaşım Ekrem İpek ile Betçe’ye doğru yola çıktık. Amacımız foto safari yaparak badem çiçeği baharının bu günlerdeki görüntüsünü görüntülemekti. Badem çiçekleri ile birlikte tarlaları dolduran papatyaları görmek istedik. Kuzeyden hafif esen rüzgar güneşle birlikte günlerdir özlediğimiz sağlıklı Datça havasını bize getirdi. Cumalı köy ve Palamutbükü arazilerinde yürüdük, eşsiz bir doğanın içinde olmanın mutluluğunu yaşadık, bol bol fotoğraf çektik. Aslında gece denizlerde 3 günlük hava durumuna baktığımda bizim buraları sağanak yağışlı gösteriyordu, ne olursa olsun bugün fotoğraf çekeceğim diye arkadaşımla sözleşip sabah buluştuk, hava bizi hem şaşırttı hem de sevindirdi.

bahar fotoğrafları

Hızırşah arazilerinden geçerken, arabadan inerek ilk fotoğraflarımızı çektik. Badem ağaçlarının hemen hemen hepsi çiçek açmıştı. Sağlı sollu çiçeklerin arasından geçmek çok hoş oluyor.

baharda-foto-safari-29

pembe çiçekli badem ağacı

Arada birkaç tane pembemsi çiçekli badem ağacı da vardı.

baharda-foto-safari-31

baharda-foto-safari-32

Geçen haftalarda çiçeklenen ağaçlar bu yılın sürgünlerini vermeye başlamış.

baharda bisiklet sporu

Haftalardır fotoğrafını çektiğim o müthiş manzara bugün daha güzel görünüyor, çok berrak bir hava var. Nazmi Çay bisikletiyle bu manzaranın içinde, pedal çeviriyor, arkada Yarık dağ yüzyıllardır süren uykusunda.

baharda-foto-safari-34

Virajı döndükten sonra Puslular mevkii geliyor, burada da bademler çiçek açmıştı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bir yorum

  1. Güzele bakmak sevaptır. Bu güzellikleri bize ulaştıran güzel ve iyi insanlara canı gönülden teşekürler. Güneşin özlemini çekenler varken bu Datçada baharı yaşayıp çiçekler arasında gezenleri kıskanmamak elde değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir