Bayramda Piknik

Bayramın 2.günü arkadaşlarımla piknik yaptım, epey zaman önce verilmiş bir sözüm vardı, arkadaşlar hocam şöyle bir gidip, bir araya gelelim, sohbet eder, dinleniriz diyordu, bu zamana kısmetmiş, tabii onun sadece pazar günleri zamanı oluyor. Bazen benim işim çıktı, bazen havalar uygun olmadı. Piknik gezimize Hayıtbükü’nden başladık, Kızılbük’e indik çayımızı içtik, sonra Hayıtbükü’nü gezdik, oradan kıyı yolundan piknik yapacağımız Akçabük’e geldik. Hava sabah erken saatlerden itibaren biraz bulutlandı, gezimiz boyunca batı’dan esen çok rahatsız edici olmayan bir rüzgar vardı. Tabii Palamutbükün’de deniz kenarında oturmadan, Yaka’dan geçerken Knidos Akademi’ye uğramadan olmazdı. Yürüyüş arkadaşım Ekrem İpek ve ilk kez tanışma fırsatı bulduğum Zeren Somunkıran birlikte güzel bir gün geçirdik. Zeren Somunkıran facebook arkadaşım, ” www.hthayat.com ” web sitesinde ” Çatıkatı ” köşesinde yayınlanan ve bizlerle paylaştığı yazılarını okuyorum, bir solukta okunan yazılar, şimdi Datça’ya yerleşti, izlenimlerini, duygu ve düşüncelerini çok güzel dile getiriyor. Bizim söyleyemediklerimizi, dikkatimizden kaçanları da cesurca dile getirdiğini görüyorum.

av köpeği

Hayıtbükü’ne geldikten sonra sahilden sol tarafa saparak Kızılbük koyuna doğru gittik, burada Gabaklar Turistik tesisinde yeşilliklerin içinde çay içtik. masamızın karşısında yerde yatan av köpeği mutlu bir şekilde uzanmış, her gelişimde onu burada görürüm, varlığını pek belli etmez, bu güzel doğanın tadını çıkaranlardan.

kızılbük kabaklar turistik tesisi

Gabaklar işletmecisi Sevgi hanımla bayramlaştık, sohbet ettik, doğayla içiçe bu gibi tesisler insanı mutlu ediyor.

çiili begonya

Her taraf ağaçlarla, çiçeklerle kaplı, biraz ileride sahil var, sakin bir yer.

hayıtbükü kabaklar restoran

Böyle yerlerde fotoğraf çekmek te çok güzel oluyor, dut ağaçları sonbaharı yaşamaya başlamış yeşilin her tonu var.

mesudiye kızılbükten manzara

Kızılbük’e gidiş yolunda kısa bir yokuş çıkmanız grekiyor, yokuşun tam başında inanılmaz güzel bir manzara sizi bekliyor,nazar boncuğu gibi bir tarafta Kızılbük diğer tarafta Hayıtbükü, her iki manzarayı izlemeye doyamıyorsunuz. Kızılbük fotoğrafları web sitemde çoktur bu kez fotoğraf çekmedim güneş o taraftaydı.

muzaffer özgen

Hayıtbükü manzarasının önünde fotoğraflar çektirdik.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir