Balıkaşıran Karia Yolunda Yürüyüş

karia-yolu-1

3 Şubat günü Ahmet Temizel ve arkadaşları ile güzel bir yürüyüş yaptık. Epeydir gruplarla yürümüyorum, Datça’da artık doğa yürüyüşlerine katılan gruplarda bir çok arkadaş var, bu gruplarla da zaman zaman yürüyüş yapmayı planlıyorum. yeni arkadaşlarla tanışmak, birlikte aynı heyacanları duymak da çok güzel. Bugün yürüdüğüm bu parkurda yürümek epeydir aklımda, bu Karia yolu güncel olmadan önce, Balıkaşıran’dan Alavara’ya doğru. Buırada yürümek için bir kaç arabaya ihtiyaç olduğu için şimdiye dek nasip olmadı. Karia yolu haberlerinden sonra biz de buradan yürüyelim dedik, Pazar günü Belediye önünde arkadaşlarla buluştuğumda arabamı kenara park etmemi istediler, önce şaşırdım sonra minübüsü görünce meseleyi anladım. Arkadaşlar üç haftadır yürüyüşlere minübüsle gidiyorlarmış, iyi bir uygulama olmuş;yürüyüşlerde bitiş noktasından arabalara gitmek zor oluyordu.

karia-yolu-2

Balıkaşıran’da Karia yolunu hazırlayan arkadaşların diktiği tabelanın başında toplu olarak arkadaşların fotoğrafını çekiyoruz.Balıkaşıran Datça sınırlarının başladığı yer, mitolojik öykülere de konu olmuş bir yer. Datça yarımadasının en dar kısmı, iki denizi de görebiliyorsunuz. Daha önce buraya gelerek Cennet koylar diye başlık attığım sayfalarımdaki fotoğrafları çekmiştim.

karia-yolu-3

Balıkaşıran koyları Cennetten bir parça gibi, yanyana irili ufaklı koylardan oluşuyor, böyle bir yerde yürümek beni oldukça heyacanlandırdı, bir çok güzel fotoğraf çekerim diye düşündüm.

karia-yolu-4

Koyların dibinden yürüyoruz, bir taraf yemyeşil ormanlar diğer tarafta pırıl pırıl sularıyla koylar. Benim gibi arkadaşlarımda manzara karşısında heyacanlanıyorlar, zaman zaman sevinç ve şaşkınlık çığlıkları atıyoruz.

karia-yolu-5

Daha önce buraya eylül veya ekim ayında gelmiştik sanırım, o zaman sahiller bu kadar kirli değildi, bu yürüyüşte geçtiğimiz tüm koylar denizin getirdiği naylon ve diğer atıklarla doluydu. Bu görüntüleri görenler denizlerimizi nasıl kirlettiğimize de şahit oluyorlar. Arkadaşlarımız normalde koylarda temizlik de yapıyorlar ama bugün bayağı uzun bir yol gideceğiz.

karia-yolu-6

Bu gezimde 600 e yakın fotoğraf çektim, bu sayfaları hazırlarken fotoğrafları seçmek çok zor oldu, gönül hepsini paylaşmak istiyor ama mümkün değil. Günküklerimde bu gezimi daha kısa verdikten sonra doğa yürüyüşü sayfam için daha geniş bir sayfa yapacağım. Arkadaşlarımın ve gezdiğim yerlerin çok güzel fotoğraflarını çekmişim.

karia-yolu-7

Koyları bir bir geçiyoruz, hepsini saymak istedim ama sonunda başa çıkamayıp saymayı bıraktım, Büyükçatı koyuna kadar 12 koy saymıştım.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir