Balıkaşıran Karia Yolunda Yürüyüş

karia-yolu-8

Bataklık gibi kokulu bir yerden de geçtik.

karia-yolu-9

Balıkaşıran koylarında balıkçı tekneleri barınıyor, bu koylar kuzey ve güney rüzgarlarına karşı korunaklı doğal limanlar.

karia-yolu-10

Teknelerin olduğu yerde iki köpek bizi karşıladı, kalabalığı görünce sevinçlerine diyecek yoktu. İnsana hasret gibiler, onların da sevgiye ihtiyacı var. Ahmet Temizel ile yürürken en azılı köpek gelse korkmam, onu gören köpekler kuzu gibi oluveriyor.

karia-yolu-11

Gruptaki bir çok arkadaşla ilk kez yürüyorum, bugün aramıza katılan genç arkadaşımız Zeynep Bakır Yılmazlar anadolu lisesinde okuyor, yeni aldığı fotoğraf makinasını böyle bir gezide denemekten çok menun. Genç arkadaşlarımızın böyle etkinliklere katılması çok hoş oluyor, gruba bir neşe, hareket getirdi.

karia-yolu-12

Fotoğraflarda da görüldüğü gibi çok hoş yerler, insanlar buralara dostça geldiklerinde doğayla içiçe sıcak görüntüler ortaya çıkıyor.

karia-yolu-13

Taşın üzerindeki kırmızı beyaz işaretler Karia yolunu hazırlayanlar tarafından yapılmış işaretler. Bu yollar çok uzun yıllardır kullanılan yollar, işaret olmasa bile yol kendini belli ediyor ama işaretlerin olması daha bir kolaylık sağlıyor.

karia-yolu-14

Bir koydan diğerine Cennet koylar dediğimiz kadar yok mu?

SAYFANIN DEVAMI…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir