Ocak Ayında Bademler Çiçeklendi

30-ocak-19

Biraz ilerideki bademlerin altı uzun otlar ve çiçeklerle kaplı idi, geçen gün gördüğüm yılandan sonra otluk yerlerde yürürken dikkat ediyorum. Mehmet Ermiş’e yılan olayını anlatınca biraz önce ben de bir yılan gördüm dedi.

30-ocak-21

Arabama doğru giderken gördüğüm kelebek yere konmuştu, havanın soğukluğu nedeniyle uçamıyor mu acaba diye düşünürken uçtu gitti.

30-ocak-22

Hızırşah arazilerinde biraz yürüdüm, kuytu yerlerde çiçekler çevreye dağılmış vaziyette. tam yürüme havası, sağlıklı bir hava vardı.

30-ocak-23

Yeni yeni çiçekler açmaya başlamış, bir zaman sonra her yerde bunları bolca göreceğiz.

30-ocak-24

Palamut ağacı dalları kılcal damarlar gibi.

30-ocak-25

Pirenlik yolundan anayola çıktım.

30-ocak-26

Ben kapalı yerlerde duramıyorum, hep hareket etmem lazım, doğadaki oksijeni vücudum hep istiyor. Yıllar önce kasım ayıyla birlikte geceleri teknemle kalamar avına çıkardım oradan biliyorum. Soğuk, rüzgar, bir çok giysi giymek gerekiyor korunmak için. İlk gidişlerde üşeniyorsun sonra vücut o oksijeni bol havaya alışınca her gün denizde buluyorsun kendini. Fırtınalı havalarda gidemeyince evin içi dar gelirdi, dışarıya çıkar o havayı solurdum. Doğa böyle bir şey, tabii Datça’nın oksijeni bol temiz havası da bunda etkili. Büyük kentlerde gece dışarıya çıkmak mümkün mü, boğulursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.