datça badem çiçeği festivali

Badem Çiçeği Festivali’nin İlk Gününde Yağmura Rağmen İlgi Büyüktü

Etkinliğin ilk gününde Cumhuriyet Meydanı’nda Eski 45’likler Orkestrası, Neşeli Patiler Dans Grubu, Pan Flüt Dinletisi, Halk Dansları Grubu ve Keman Dörtlüsü’nün gösterisi vardı.

Festivalin İkinci gününde Cumhuriyet Meydanı’nda DR. Zuleyha Abdullayeva, Yerel Tohum Söyleşisi, Akademi Datça Cimnastik & Zumba Gösterisi, Ege Ezgileri – Klarnet ve gitar, Eski 45’likler Orkestrası’nın gösterisi var.

Palamutbükü’nde Batı Betçe Yerel Türküleri ve oyunları, Datça Halk Dansları Grubu, Türk Sanat Müziği Korosu – MSKÜ Eğitim fakültesi gösterileri izlenecek.

2. gün saat 12.00 de Yaka Knidos Akademi önünden başlayacak olan festival yürüyüşü var. Badem çiçekleri arasından yol boyunca Çeşmeköy meydanı’na yürünülecek.

Datça Yerel Tohum Standı

3. Gün Cumhuriyet Meydanı Zuleyha Abdullayeva müzik terapi, Datça Bedemi neden farklı söyleşi, Pan flüt dinletisi, Neşeli Patiler, Batı Betçe Yerel Türküleri ve oyunları, Ege ezgileri – Klarnet ve gitar, Fotoğraf yarışması ödül töreni var.

Standlarda el emeği pek çok ürün sergilendi, Engelim Olmayın Derneği bu yıl atölyelerinde engelli arkadaşlarımızın ürettikleri ürünlerle Cumhuriyet Meydanı’nda yerlerini aldılar.

Festival boyunca Cumhuriyet Meydanı çıkışlı olarak çeşitli turlar düzenlenecek. Knidos –  Palamutbükü, Hızırşah Eski Datça,  Bağ turu bunlardan.

Yağmura rağmen ilk gün büyük ilgi gören Datça Badem Çiçeği Festivali diğer günlerde havaların da düzelmesi sebebiyle daha ilgi çekecektir.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir