Akdeniz’den Ege’ye 17. Buluşma

17-akdeniz-ege-18

Eşim ve arkadaşlarım masalarında bana da yer ayırmışlardı, yoksa yer bulmak zor. Belediye Başkanı Gürsel Uçar geldikten sonra Akdeniz’den doldurulan sular Ege’nin berrak sularına döküldü. Burada  Turgay Sönmez’in suları boşaltırken yaptığı bir konuşmasını vereyim.  ” İki yakası deniz olan Datçamızın iki yakasını bugün bir araya getiriyoruz. Bu yürüyüşü niye yapıyorsunuz diye hala soranlar var . Elinize ne geçiyor, yürüdünüz de ne oldu gibisinden sorular . Biz bu yürüyüşü Datça’mızın güzel doğasını insanlara tanıtmak için başlattık ve turizme bir katkı olsun istedik ” demişti.

Testideki suyu Ege’ye boşaltırken Belediye Başkanı Gürsel Uçar ” Ege’nin tansiyonunu düşürmeye çalışıyoruz ” dedi. Zehra Kahraman da ” Sağlıkla, sevgiyle, dostlukla 17. kez suyumuzu Ege’ye boşaltıyoruz ” dedi.

akdeniz'den alınan suların ege'ye dökülmesi

Bu güzel anlardan sonra topluca fotoğraflarını çektik. Belediye Meclis Üyesi İnci Bilgin, Datça Belediyesi Halkla İlişkiler ve Yazı İşleri Müdürü Özlem Caner de oradaydı.

17-akdeniz-ege-20

Burada  etkinliğin ilk günlerinden bu yana ara vermeden katılan, Daçev üyesi olarak çabalarını esirgemiyen Hüseyin Tüzün’den behsetmemek olmaz. Sevecen, dostça yaklaşımı ile onu bu etkinlikte görmek beni hep mutlu etmiştir. Gazeteci arkadaşımız Esmeri Alev Ekebaş bol, bol fotoğraf çekti. Yemekler yendikten sonra çocukların oyunlarına geçildi. Çuvalla yarışma ilk oyundu.

17-akdeniz-ege-21

Davul – Zurma eşliğinde oyunlar oynandı. Tüm Datça buradaydı diyebilirim, yaşlılar, gençler,çocuklar bu vesile ile bir araya geldiler.

17-akdeniz-ege-22

Kaşıkla yumurta taşıma oyunu oynanırken, çocukları velileri heyacanla izledi.

17-akdeniz-ege-23

Sandalye kapma en heyacanlı olandı,aileler ve arkadaşları da onlarla heyacanlandı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir