Akademi’de Sanat Rüzgarları

knidos-akademi-ressamlar-11

Benden 3 dönem önce aynı okuldan mezun olan Rasim Çubukçu ( İstanbul Atatürk eğitim Enstitüsü ) Trabzon’dan Knidos Akademi’ye gelmiş. Resim öğretmeni olarak çeşitli okullarda çalışan Rasim Çubukçu 2002 yılında Trabzon Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmen olarak çalışırken emekli olup kendi atölyesinde çalışmalarına devam etti. Çubukçu çalışmalarında insanın günlük yaşamını konu alan desen ağırlıklı figüratif çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar birçok karma sergiye katılmış, kşisel sergiler açmış.

knidos-akademi-ressamlar-21

 

knidos-akademi-ressamlar-5

Grafik bölümü mezunu olan Rasim Çubukçu’nun çalışmalarında Taş Baskı ( Litografi ) çalışmalarının etkisini görmek mümkün.

rasim çubukçu

 

knidos-akademi-ressamlar-8

Efkan Beyaz Gazi Üniversitesi Resim Bölümü mezunu. TRT de uzun yıllar ressam olarak çalıştıktan sonra emekli olmuş. Figüratif çalışmalarında insan öğesi ön planda, yaşamın içinde gördüğü herkes onun resimlerinde var, değişik konuları, toplumdaki farklı kişileri, meslekleri işliyor.

knidos-akademi-ressamlar-19

 

knidos-akademi-ressamlar-9

15 yıldır profesyonel olarak resim çalışmaları yapan Derya Yıldız hafta sonları özel atölyesinde kurs verirken Gazi Eğitim Fakültesi Resim bölümünde akademik eğitimine devam ediyor. Derya Yıldız onca yıl sonra Gazi’deki eğitim serüveni için ” kariyer açısından bir okul bitirmek önemli oluyor. Çalışman ne kadar güzel olursa olsun hangi okulu bitirdin diye soruyorlar” diyor. Okula başlamadan önce ders aldığı hocaların kendisinde daha büyük etkiler bıraktığını belirten sanatçı çalışmalarında değişik malzemeleri birlikte kullanmayı seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.