Akademi’de Sanat Rüzgarları

knidos-akademi-ressamlar-10

Derya Yıldız ” sanat bir aşk, içinde bu aşk varsa yaşamın herhangi bir yerinde sizi yakalıyor. Ben çocukluğumdan bu yana bu aşkın içinde olmaktan mutluyum” derken onu çalışırken izlerken o mutluluğu hissediyorsunuz. Figüratif – soyut çalışmaları seviyor, işlediği konular her yıl değişiyor. Bu yıl çalışmalarında müzisenleri konu olarak almış.

knidos-akademi-ressamlar-20

knidos-akademi-ressamlar-12

Ayşegül Yarar, Gazi Ünivesitesi Resim Bölümünden 1986 yılında mezun olan Ayşegül Yarar bugüne kadar 18 kişisel sergi açtı, şu an halen milli eğitimde resim öğretmeni olarak çalışıyor.

knidos-akademi-ressamlar-14

Çalışmalarında baskı tekniğinden de yararlanan sanatçı akrilik boya ile yaptığı baskı çalışmalarını fırçalarla figürler çizerek yağlıboya ile tamamlıyor.

knidos-akademi-ressamlar-13

Svetlana İnaç Rusya doğumlu sanatçı Grafik Tasarımı, Moda Tasarımı dallarında uzun yıllar eğitim alduktan sonra Rusya, Kazakistan ve İstanbul’da moda ve grafik tasarımı üzerine çalışmalar yaptı. 1993 yılında evlendikten sonra Türkiye’ye yerleşerek çalışmalarına burada devam etti. 2000 yılından bu yana resim üzerine yoğunlaşan Svetlana İnaç çalışmalarında eski sokakları, evleri resmetmeyi seviyor.

knidos-akademi-ressamlar-15

 

knidos-akademi-ressamlar-16

Knidos Akademi’de gençlere de yer var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.