8 Mart Datça Günlüğü

8-mart-16

Hızırşah Köyünde Süleyman Cennet’e ait depoya uğrayarak çağla durumuna bakayım dedim. Bir kutu içinde çağlalar vardı , dışarıda biraz daha varmış. Kısa bir zaman içinde burası çağlalarla dolar, Türkiye’nin her tarafından alıcılar gelirler. Süleyman beye çağla fiatını sorunca 10 lira dedi.

8-mart-18

Hızırşah köyünden Karaköy’e geçtim, Karaköy’deki marina inşaatı başlamış diye duymuştum, bir bakayım dedim.

8-mart-17

Limanın içini temizleyen vinç şeklindeki aygıtın önündeki işçiler. limanın yola bakan kenarları temizlenip, hazırlıklar son hızla sürdürülüyordu.

8-mart-19

Kıyıda çalışan iş makinaları vardı, ilerideki gemi de kaldırılacak. Görünen çamur birikintileri vinç şeklindeki makina ile temizlenerek kıyıya getirlmiş.

8-mart-20

Limandaki iskeleye doğru yürüdüm, burada da çalışmalar başlamış.

8-mart-21

 

8-mart-22

Balıkçı Yıldıray kardeşi ile teknelerinin başında, kerkes kaygılı.

8-mart-24

Diğer balıkçılar da aynı kaygıyı taşıyorlar, kısa bir zaman içinde buradan teknelerini almalarını isteyecekler. balıkçı barınağı diye acelece yapılan yerin fırtınalı havada kışın ne hale geldiğini fotoğraflamıştım. Umarız liman inşaatına başlamadan önce balıkçı barınağı denilen yeri güçlendirip, yoluna beton dökerler. Aslında burada Balıkçılar Kooperatifi de var ama pek etkili olamamışlar. Datça Limanındaki balıkçı kooperatifi ( ben de ilk üyelerindendim) balıkçılar adına oldukça iyi işler yaptılar, limanın bir bölümünün kullanım hakkını da aldılar.

Sayfalar: 1 2 3 4

0 yorum

  1. size özellikle çok teşekkür edrim. sevgili şefik hocamın adını duymak hem çok sevindim hemde hüzünlendim milas gürçamlar köyünde 5 yıl şefik gülten yılmaz hocam okumuştum tekrar teşekkür edreim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir