8.Datça Oyuncak ve Çocuk Şenliği

Geleneksel olarak yapılan Datça Oyuncak ve Çocuk Şenliğinin bu yıl 8.si Kent Parkta yapıldı. Saat 11.00 de Kent parka gittiğimde her yerde çocuklar vardı ve gelmeye devam ediyorlardı. Okulların kapanmasına yakın gerçekleşen bu şenlik çocukların arkadaşlarıyla doyasıya, eğlenmesine vesile oldu.

Şenlikte çocukların en ilgisini çeken etkinlik topaç çevirme, bunun için Datça Belediyesi’nin dağıttığı topaçlardan alabilmek için çocuklar, veliler sıraya girmişlerdi. Topacını kapan hemen ilk denemelerini yapıyor. Bu şenliğin amaçlarından birisi de kaybolmaya yüz tutan oyuncaklarımızın, oyunlarımızın yaşatılması.

oyuncak-senligi-2

Bu yıl havalar çok sıcaktı, ondan olsa gerek bir durgunluk sezdim, ben de uzun bir süre şenliğin havasına giremedim. Ne var ne yok diye gezerken karşılaştığım çocukların fotoğraflarını çektim. Öğrencim Murat Karslı’nın kızı Mavi bunlardan birisi. Hepsine analı, babalı, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum, burada gördüğüm gibi hep gülsünler. Bugün onlara herşey serbest, üstlerini istedikleri gibi kirletebilirler, kumlarla oynayabilirler.

oyuncak-senligi-3

Açılışta sunuculuğu Sudenur Gökay yaptı, bunlar bizim torunlar;öğrencilerimizin çocukları. Bu şenlikte en sevdiğim şey öğrencilerimizi çocuklarıyla görmek. Sudenur herkese hoşgeldiniz dedikten sonra bizlere bu günü armağan eden Datça Belediyesine ve Başkan amcamıza hepiniz adınıza teşekkür ediyorum dedi. Sudenur’un teşekkürlerinden şenliğe destek veren Çocuk Müzeleri Derneği ve Buket Çocuk Evi de nasibini aldı. Sudenur’un arkadaşlarından ricası; bu cennet parkı kirletmeyelim, yerlere çöp atmayalım olurken büyüklerden isteği çocukların yanlarında sigara içmemeleri oldu.

oyuncak-senligi-4

Sudenur’dan sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Şener Tokcan çocuklara ve ailelerine hoş geldiniz dedikten sonra şenliğe gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtti, bunun şenliğin geleceği açısınsan umut vadettiğini söyledi. Şener Tokcan konuşmasınnın devamında:” Datça çocuklarının ülkelerine yararlı birer fert olacağından hiç kuskum yok. Geleceğimiz onlar, çocuklarımızın iyi yetişmesi ülkemizin geleceği açısından bir güvencedir.” dedi. Belediye olarak çocuklara yönelik birçok projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyerek şenliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.

oyuncak-senligi-5

Tanıdıklarla, çocuklarıyla karşılaşmaya başlıyorum. Öğrencimiz Necati Özacar yeğeni ve Ablası Şerife ile şenlikteler. Bu arada sunucumuz Sudenur Osman Akın ile zıtlaşırken objektifime yakalanıyor.

oyuncak-senligi-6

Şenlikte çocukları mutlu eden şeylerin başında birçok arkadaşla oyun oynamaları ve yanlarında velilerinin de olması geliyor.

oyuncak-senligi-7

Buket çocukevi de şenlikte çocukları mutlu eden wwwler düzenledi.

oyuncak-senligi-8

Ankara’dan ilçemize gelen Çocuk Müzeleri Derneğinden arkadaşlar bu şenliğe can veriyorlar diyebilirim. Parkın birçok yerinde onların wwwleri var. Korsan maskeleri ile bir tekneyi, denizi canlandıran çocuklar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir