8.Datça Oyuncak ve Çocuk Şenliği

oyuncak-senligi-48

oyuncak-senligi-49

Burada çocuklara Piri Reis’le ilgili ne öğrendikleri soruldu, şaşırtıcıydı, çocuklar her bilgiyi mıknatıs gibi kapmışlardı.

oyuncak-senligi-50

Topaç Yarışmasında birinci  Zal Kanat 2. Burak Aytemur, 3. Soykan Kara oldu.

oyuncak-senligi-51

 

oyuncak-senligi-52

Çocuk Müzeleri Derneğinden arkadaşlar Şener Tokcan, İnci Bilgin ve Özlem Caner’le birlikte. Bu etkinliğin bugünlere gelmesinde onların katkıları büyük, şu an oldukça yorgunlar ama aldıkları manevi tattan dolayı yüzlerinde mutlu bir tebessüm var. Dünyanın bir çok yerinde çocukları eğlendirirken öğrenmelerini sağlayan müzeler bulunmakta. Çocuk Müzeleri Derneğinden arkadaşlar çalışmalarında her türlü resim, müzik, ses, dans gibi öğeleri kullanarak çocuklara değişik bir dünya sunuyorlar ve çocuklar her defasında onlarla mutlu oluyorlar.Kendilerine teşekkürler diyerek kolay gelsin diyorum.

oyuncak-senligi-55

Bugün hava çok sıcaktı, etkinliğe gelen çocukların bir kısmı aileleri ile hemen bitişikteki taşlık plajında ve ılıca gölette yüzdüler.

oyuncak-senligi-56

Eve gelirken çevre yolundan parkın fotoğrafını çektim, bunun gibi birkaç yeşil alan daha olsa şehir nasıl nefes alacak, birçok www burada düzenleniyor. Şimdi Datçalı kadınlar yıkılan Datça Öğretmen evinin yerinde yeşil alan olmasını istiyorlar, ne güzel olur değil mi? Üç katlı turistik yapı yapma izni olan bir yer, umarım seslerini duyarlar. Her taraf beton yığınlarıyla dolup gidiyor, kentler planlanırken ayrılan yeşil alanları, adı üstünde yeşil olarak görmek istiyoruz. Buna katkısı olan kim olursa ellerinden öpmeye hazırım. Sen, ben davası değil bu, çocuklarımıza bırakacağımız miras.

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir