2018 Datça Takvimi

Acı tatlı anılarıyla, sevinçleri ve hüzünleri ile bir yılı daha geride bıraktık, herkese sağlıklı, mutlu bir yıl dilerken 2018’in ülkemize barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum. 2017 yılında Datçamızda çektiğim fotoğraflarla 2018 Datça Takvimi sayfasını hazırladım. Her fotoğraf çekildiği ay içersinde yer almakta, çeşitli mevsim ve aylarda Datça ile ilgili bilgi sahibi oluyorsunuz. Bu sayfayı yapmaktan diğer amacım Datça özlemini duyan gerçek Datça aşıklarının özlemlerini biraz da olsa gidermek. 2018 Datçamız açısından yeni gelişmelere sahne olacak gibi görünüyor, maalesef bunların bazıları bizleri tedirgin etmekte, kaygılıyız. Datça’yı tanıtırken her yerinden ücretsiz olarak denize girilebilen, berrak, sakin sahillere, doğası bozulmamış koylara sahip bir yer diye tanımlamıştım. Son girişimlerle sahillerin, koyların kiralanmakta olduğunu, bazı yerlerin özelleştirlerek imara açıldığını  duyduk, sayfamda bu yerlerin fotoğraflarının altında gerekli açıklamaları okuyacaksınız.

OCAK

güller

datça dağları

Datça’da her ayın kendine özgü bir güzelliği vardır, her zaman bakir bir doğada, güzelliklere bakarak, yürüyebilir, cafede, bankta bu güzellikleri seyredebilirsiniz. Ocak ayı da bu aylardan, lodos fırtınalarının kıyıları dövdüğü zamanlar, yağmur ayı.

2017 yılında arkadaşım Ekrem İpek ile birçok doğa yürüyüşü yaptık, bu yürüyüşlerimizin büyük bir kısmı fotoğraftaki gibi güzel bir doğada geçti. Şimdi bu doğaya, güzelliklere vurulan her kazma bizleri çok fazla üzmekte.

fırtına

Fırtınaları , dalgaları fotoğraflamaktan zevk aldık. Bir lodos fırtınasında Hayıtbükü.

datça şelale

Yağan yağmurlarla oluşan dereleri, bu derelerin sarp yerlerden geçerken oluşturduğu şelaleleri seyretmek, fotoğraflamak çok güzeldi. Sarp vadilerde oluşan şelaleler doğaya ayrı bir güzellik katarlar. Yağmur mevsimi boyunca bu şelaleleri görmek mümkün.

yelken kursları

Kış boyunca Datça Belediyesi Yelken Kursları devam ediyor. Tel : 0 507 380 4338

Pt    Sa    Ça   Pe  Cu  Ct  Pa
1   2   3  4  5  6  7     
8   9   10  11 12 13 14   
15  16   17  18 19 20 21    
22  23   24  25 26 27 28
29  30   31

1 Ocak Pazartesi yılbaşı tatili.
10 Ocak çalışan gazeteciler Günü

Ocak Sayılı Fırtınalar : 2 Ocak : Fırtına ( 3 gün ), 8 Ocak : Zemheri Fırtınası ,17 Ocak : Fırtına, 18 Ocak : Fırtına, 23 Ocak : Fırtına, 25 Ocak : Kışın Şiddeti, 28 Ocak : Ayandon Fırtınası

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

4 yorum

 1. Sayın Muzaffer ÖZgen
  ÖNcelikle 2018 yılının ülkemiz ve halkımız için barış içinde geçireceğimiz ve Cumhuriyetimize ve ATATÜRK ümüze sahip çıkacağımız bir yıl olur. 2015 yılından beri sitenizi takip etmekteyim. Siteniz datçanın doğası ve her türlü etkinliklerinin takip edildiği bir alan oldu.DAtçanın en önemli eksikliğini tamamlıyorsunuz. Bizde eşimle 2018 yılıdan itibaren senenin büyük bir lısmını datçada geçirmeyi düşünüyoruz. Eskidatçaya yerleştik. Yapmış olduğunuz 2018 yılı takvimi çok başarılı olmuş elinize sağlık her ayın açıklamaları datçayı çok iyi anlatıyor.Keşke imkanı olsada baskıya verilmiş olsaydı. DAtçanın geleceği için elbirliği ile çalışma yapmalıyız. Yoksa diğer sahiller gibi elden gidecek. Sizin sitenizde bu konuda bilgi akışı açısından çok önemli bir araç olacaktır. Başarılarınızın devamını dilerim.tanışmak dileğiyle
  Saygılar

 2. Beyefendinin siteniz çalışmalarınız ve Datça’nın geleceği hakkındaki görüşleri bence çok doğru. Hoşgelmişler, güle güle otursunlar.

 3. tesekkurler datca nin tanitimi icin.
  datcaya hic gelmemis ama cok merak eden hatta orada yasamak isteyen bir doga ve deniz tutkunu birisi olarak , datcadaki hava sicakliklarini ogrenmek istiyorum. yazin sicaklar dayanilmaz mi? orada serinleten ferahlatan meltemler var mi?
  kazdagi eteklerinde dag ve denizle icice yasayan birisi olarak benim icin hava cok onemli.
  datcanin en ruzgar alan serin bolgesi neresidir?
  tesekkurler simdiden.

  1. Doğal olarak yazın burada da sıcaklıklar var ama Datça’nın yazları kendine özgü bir iklimi var diyebilirim. Kuzeyden esen rüzgarlar serin bir hava oluşturur, diğer yerler kadar nemli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir