19 Mayıs’ın 100. Yılı Datça’da Coşkuyla Kutlandı

Bu arada Murat Karslı öğretmenimizi ben de tebrik ediyorum, yıllardır öğrencileriyle başarıdan başarıya koştu, ön plana çıkmadan sessizce öğrencileriyle başarılarını izliyoruz. Bu gibi etkinliklerde başarılı öğretmenlerimizin de ödüllendirilmesi onlara güç verir. Basketbol, voleybol, yüzme, sörf ve yelken dallarını çocuklarımıza sevdiren bir öğretmenimiz, öğrencimiz olması da bizleri ayrıca gururlandırıyor.

Badminton turnuvasında Reşadiye Kazım Yılmaz İlkokulu İl Birincisi, Kazım Yılmaz İlkokulu il 2.si, Küçük Kızlarda Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu il 2.si, Muğla Ferdi Kategoride 1. 2. ve 3. ler Datça okullarından çıktı, ödüllerini Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Reşit Sinan verdi.

Son Olarak Datça Halk Eğitimi merkezi folklor ekibini izledik, ülkemizin değişik yörelerinden halk oyunlarını sergilediler, güzel bir gösteriydi. Datçamızda halk oyunları ekipleri çoğalıyor, gençleri de bu ekiplerde görmek dileğimiz.

datça'da 19 mayıs coşkusu

Sabahki kutlama töreninde sunucu arkadaş saat 19.19’da tüm Türkiye Atabarı oyunu oynayacak diye anons edince ben gibi birçok kişi saat 19.00 dediğinde Cumhuriyet Meydanı’na geldik. Dün en çok oynanan oıyunlardandı Atabarı her defasında büyük bir coşkuyla oynandı, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkenin kalbinde ve beyninde nasıl yer aldığını her etkinlilkte görüyoruz. Onun gibi dehalar, kişilikler, devlet adamları kolay gelmiyor. Kalabalıklar organize olamadığı için Atabarı’nı oynayamadı, Halk Oyunu ekibi çocuklarımız ve büyüklerimizi oynarken zevkle izledik.

Daha sonrasında herkes el ele vererek halay çekti, horon vurdu, zeybek oynadı,kısacası tüm Anadolu oradaydı o anlarda.

Daha sonra saat 21.00’de fener alayı’na katıldık, meşaleler yoktu, Okul bandosu eşliğinde vatandaşlar, gençler sel oldu aktı. Coşku vardı, birlik vardı, Atatürk sevgisi vardı. Bizleri birleştirecek, düzlüğe çıkaracak olan sevgidir, her geçen gün bunu daha iyi anlıyoruz.

Kortej Atatürk Caddesi’ni geçerek Cumhuriyet Meydanı’na geldi, meydanda çok sayıda kişi de yürüyenleri bekliyordu, o da ilginçti. Coşkulu kalabalıkların görüntüsü çok hoştu. Ahlaklı, saygılı, bilinçli, ince düşünen, bilime inanan gençler istiyoruz, bizlerin de onlara örnek olması gerekir.

2 thoughts on “19 Mayıs’ın 100. Yılı Datça’da Coşkuyla Kutlandı

 • 24 Mayıs 2019 tarihinde, saat 08:14
  Permalink

  Çok büyük adamsın. Muzaffer Özgen hocam. Seviyoruz seni..

  Yanıtla
  • 24 Mayıs 2019 tarihinde, saat 09:27
   Permalink

   Sağolasın Murat aynı şekilde ben de seni seviyorum, başarılarının devamını diliyorum.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir