datça engelsiz yaşam pikniği

Datça Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Pikniği’nde Sevgi Buluşmaları

Datça Belediyesi’nin her yıl mayıs ayında düzenlediği Geleneksel Engelsiz Yaşam Pikniği sevgi buluşmalarına, güzel görüntülere sahne oldu. Engelim Olmayın Derneği işbirliği ile yaşama geçirilen piknik 11 Mayıs Cumartesi günü Kent Park’ta yapıldı. Datça’nın her tarafından belediye araçları ile alınan engelli arkadaşlarımız ve aileleri saat 12.00’de Kent Park’a geldiler, misafirler kapıda karşılandı. Öğlen yemeğinde Datça Belediyesi’nin ikramı ayranla köfte ekmekler yendi.

egeleneksel engelli pikniği

Engelli arkadaşlarımız aileleri ve yakınları ile katıldıkları piknikte engelsiz bir gün yaşadılar, arkadaşları ile bir araya gelmenin tadını çıkardılar. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Başkan Yardımcısı İnci Bilgin, Meclis Üyeleri, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Caner, Basın Yayın-Sosyal Medya / Bilgi İşlem Sorumlusu Osman Akın, belediye çalışanları, Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar engelli arkadaşlarımızı ve ailelerini karşılayarak engellerin atıldığı bir gün için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Başlıkta belirttiğim gibi bir sevgi buluşmasıydı, içten ve sıcak karşılaşmalar bizleri de duygulandırdı.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Garnizon Komutanı Erdim Fahri Zeren, Datça Emniyet Müdürü Raşit Özkan da pikniğe katılanlar arasındaydı.

datça kaymakamı mesut çoban annelere karanfil verdi

Masalar tek tek dolaşılarak hal hatır soruldu, bir gün sonrası anneler günü olduğu için annelere her yıl olduğu gibi kırmızı karanfiller verildi. Fotoğrafta Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Garnizon Komutanı Erdim Fahri Zeren, Emniyet Müdürü Raşit Özkan masaları ziyaret ederek annelere karanfil verirken görülüyor.

belediye başkanı gürsel uçar ve belediye çalışanları

Yukarıdaki fotoğrafta pikniğin düzenleyicileri bir arada görülüyor, Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar, Meclis Üyesi Hayriye Balkan, Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin ve etkinliklerin gülümseyen yüzü Özlem Caner bir arada. Bu güzel günde mutluluk verdikleri için onlar da mutlu. 9. kez düzenlenen bu piknikle engelli kardeşlerimize engelsiz bir gün yaşattılar. Yerel basından Esmeri Alev Ekebaş engellerin nasıl aşıldığını bizlere gösteren sevdiğimiz, çalışmalarına saygı duyduğumuz bir arkadaşımız. Datça Badem Çiçeği Festivali’nde çektiği bir fotoğrafı Almanya’da yayınlanan Die Ga­ze­te ‘ nin açmış ol­du­ğu ya­rış­ma­da 100. Günün Fo­toğ­raf ödü­lü­ne layık gö­rül­dü. Ödülü Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar tarafından makamında takdim edildi. Kendisini tebrik ediyorum.

kent park anfi etkinlik

Kent Park Yelken Kafe ve Algida bu günde ürünlerini ücretsiz olarak ikram etti. Daha sonra anfiye geçilerek hep birlikte güzel bir zaman geçirildi. Burada bir konuşma yapan Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar özetle ” Yaşadığımız süre içinde hepimizin en iyi şekilde yaşama hakkımız var. Bugün bu güzelliği bizlere yaşatan ve birlikte birşeyler yapmanın mutluluğunu paylaşan genç arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Datça’da hep beraber yaşamanın güzelliklerini önümüzdeki süreçte de yaşarız diye düşünüyorum. Hep birlikte daha güzel günler, daha iyi bir yaşam dileğiyle sağolun, var olun ” dedi.

engelliler pikniği etkinliği

Engelsiz Ritim Orkestrası gösterilerini sundu, müzikler çalındı. Daha sonra dans edildi, pikniğe katılan davetliler de dansa katılarak çok hoş görüntülerin oluşmasını sağladılar. Engelli arkadaşlarımızdan Mesudiyeli Mehmet Cilesun her yıl olduğu gibi kendi yazdığı bir şiiri okudu. Bu arada etkinliği izleyen ve bir an göz göze geldiğim bu güzel bakışlar objektifime takıldı. İçten ve bir anlık bir tesadüf, kendisine teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.

engelliler pikniği

Bugün Kent Park’ta buluşan insanların yürekleri o saf, çıkarsız sevgiyle dopdolu idi. Sevginin, paylaşmanın neleri başarabildiğini göstermesi açısından da güzel bir gün yaşadık. Onlara engelsiz bir yaşam sunabilmek adına yapılacak çok iş var, Engelim Olmayın Derneği bu konuda birçok proje ve çalışmalar yapıyor, görüyoruz. Resmi kurumlar, gönüllüler onlara destek olmakta. Yarın ne olacağımızı bilemeyiz, bu konularda duyarlı olmak, bu ülkenin bir bireyi olduklarının bilincinde olmak, bunu onlara hissettirmek önemli. Engelim Olmayın Derneği onların topluma katılmalarını, üretmelerini, sanatsal faaliyetlerde bulunmalarını sağlayan projeleriyle bizlere yol gösteriyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir