KIZLAN KATIYALI'DA PİKNİK

15. Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü

akdenizden-egeye-27

Yola inince arabalar sıra halinde yanımızdan geçtiler, kıyı boyunca rüzgar vardı, rüzgar öğleden sonra yavaşladı. Katıyalı’da herkes yerini almıştı, geçen yıllara göre kalabalık azdı, her an yağmur yağacak gibi bir havanın olması bunda etkin oldu sanırım.

akdenizden-egeye-28

Akdeniz’den getirilen sular Ege’ye boşaltılırken hafifçe yağmur çiselemeye başladı. O an enstanteneyi ayarlamakta geç kalınca suların dökülüşü pek hoş görünmedi. Yeni nişanlılar Cem Kaya ve Sezen Bircan yanımdan geçerken objektifime takılanlardandı, en güzel zamanları, mutluluklar diliyorum.

akdenizden-egeye-29

Ali Beyhan’ın masasında Fatma Türker Beyhan’ın yaptığı köfteler bekleniyordu, birer tane alıp tadına baktık, güzeldi.

akdenizden-egeye-30

Datçalılar genellikle ağaçların altında yerlerini almışlardı her zamanki gibi, meydandaki ağaçlık yerde gelen yürüyüşçüler ve misafirler oturuyordu. Bu yıl yer bulmak zor olmadı. Yiyecek satan tezgahların önü kalabalıktı.

akdenizden-egeye-31

Datçalı mimarlardan Can Kaya ailesiyle piknikte, mangal görevi onun. Masalar kurulmuş, akrabalarla birlikte güzel bir gün geçirilecek.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Bir yorum

 1. Sayın Hocam,
  Şapka şemsiye için teşekkürünüze gerek yok. Bu da bizim görevimiz olsun.
  Bu faaliyetlerden haberdar olmak adına; Sizin vermiş olduğunuz emek, çaba, harcadığınız zaman karşısında, benim gibi Datça sevdalılarını ne kadar mutlu ettiğinizi biliyor musunuz?
  İstanbul dan istemiş olduğunuz her hangi bir husus olur ise emrinizdeyim hocam.
  Sağlık ve esenlikler dilerim
  Saygılarımla,
  Ahmet AKÇAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir