12 Nisan Datça Günlüğü

CAFE İNN

12-nisan-datca-25

12 Nisan Saat 18.00 de Cafe İnn  kalabalık bir davetli topluluğunun hazır bulunduğu görkemli bir açılışla turizm sezonuna merhaba dedi.  Cafe İnn bundan böyle yeni işletmecileri Sibel Romano ve Halis Saracoğlu ile Datçalılara ve Datça’ya gezmeye gelenlere hizmet verecek güzel, hoş bir mekan.

12-nisan-datca-27

Sibel Romano arkadaşımızı geçmiş yıllardaki Mehmet Ali Ağa konağındaki çalışmalarından tanıyorum, onun orada çalıştığı yıllarda Ağa Konağı ve Alamango evi ile ilgili sayfalar yapmıştım. İnsan ilişkileri çok iyi olan, çevresine devamlı pozitif bir enerji veren bir arkadaşımız. Turizmin bilinçli ve tecrübeli üyeleri, onların böyle bir yerde hizmet verecek olması kendim ve Datça adına beni sevindirdi, hayırlı olsun diyorum.

12-nisan-datca-28

Cafe in Kumluk yolu üzerinde, Cumhuriyet Meydanına yaklaşırken, her zaman dinlendirici, hoş bir Datça manzarasına sahip.

12-nisan-datca-29

Bu gibi açılışlar benim için de iyi oluyor, davet edildiğim sürece gitmeye çalışıyorum. Benim için, Dağdan indim şehire gibi oluyor, arkadaşlarımı gördüğüm gibi yeni arkadaşlarla tanışma fırsatımız oluyor. Demir Böke ticaret hayatına veda etti ama Cafe İnn de çalışmaya can atıyor gibi.

12-nisan-datca-30

Türkiye kıyılarında birçok yere dalarak bu spora gönül verenler için rehber kitaplar hazırlıyan Mahmut Suner de açılıştaydı. Mahmur Suner’in Datça Dalış Rehberi isimli kitabını daha önce tanıtmıştım,  Dalış sporlarına gönül verenlerin hergün biraz daha arttığı günümüzde bu kitap Datça açısından önemli. Kitapta renkli haritalarla, fotoğraflarla, yarımada üzerindeki dalış noktaları ile ilgili bilgiler verilirken bu sporu yapanları aydınlatıcı, uyarıcı  bilgiler de yer almakta.

12-nisan-datca-31

Cafe İnn de aşçı Halis Saracoğlu,  davetliler için hazırladığı menü ile ustalığını gösterdi, ustamızın hazırladığı ürünler etkinlik boyunca bizlere sunuldu. Lezzetlerinin yanında görsel açıdan da iştahımızı kabartan ürünler.

12-nisan-datca-24

 

12-nisan-datca-32

Eski Datça mahallesinden tanıdığım birçok arkadaşım da burada idi.

 

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir