Datça Diving

Alternatif turizm faaliyetlerinden dalış turizmi son yıllarda ülkemizde ve dünyada birçok kişinin ilgisini çekmekte. Datçamızın berrak suları ve sualtı yapısı bu turizm için mükemmel denecek imkanları sunmakta. Dalma deyince birçok kişinin aklına gelen zıpkınla balık vurmak yerine bu faaliyetlerde deniz altındaki o büyüleyici dünyayı hiçbir canlıya, çevreye zarar vermeden görme imkanı buluyorsunuz.

 

1998 senesinde Alfred SCHADT tarafından Datça’da kurulan Datça Diving deniz altındaki bu güzellikleri görmek isteyen, dalış sporuna ilgi duyan kişilere bu güzel sularda bu imkanı sunmakta. Deneyimli öğretmenler eşliğinde kurslar verilmekte, dalışlar yapılmaktadır.

Datça Diving ile tüplü dalış (scuba) eğitimi alarak içinde yaşadığımız dünyanın bir başka boyutu ile karşılaşırsınız. Mavi derinliklerde denizaltı dünyasını hayranlıkla izler imkanınız varsa fotoğraflar çekersiniz. Eğitim ve deneme dalışlarında uzman eğitmenler sizinledir.

Daha sonraki alacağınız eğitimlerle dalış tecrübenizi artırabilirsiniz. Kurslar teorik bilgi ve pratik dalış çalışmaları şeklinde yapılıyor. Alınan bilgi ve yeterli dalışlar sonrası katılımcılara sertifikaları veriliyor.

14 yaşını doldurmuş, sağlık açısından sakıncası yoksa, yüzme bilen, en az ilkokul mezunu olan herkes dalış yapabilir. 18 yaşından küçükler için Veli Muvafakat Belgesi istenmektedir.

datça dlış turları

Su üzerinde durabilecek derecede yüzme bilmeniz ve suda kendinizi rahat hissetmeniz dalış için yeterlidir.

datça sualtı dünyası

Gerekli eğitim ve kurslar sonrası sertifika almadan dalış yapamazsınız. Su altında güvenli dalışla ilgili eğitimi almadan hiçbir dalış merkezi sizi sualtına indirmeyecektir. Sertifikalı dalıcı olmak için teorik eğitim bilgileri 14 saatlik bir uygulama sonucu verilmekte. Pratik eğitimler ise hafta sonları  düzenlenen dalış turları ile verilmekte ve bunların sonucunda sertifikalı dalıcı olmaya hak kazanabiliyorsunuz.

Tüplü dalışa uygunmuyum, dalış malzemeleri ile ilgili bilgiler, inilen derinlikler, su altı canlıları hakkındaki bilgiler vs. kafanıza takılan her türlü soruyu Datça Diving’ten öğrenebilirsiniz.

İletişim: 0 531 503 3792

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir