Yağmur Yağdı

yagmur-yagdi-46

Gölette eski değirmen binasının suya düşen gölgesi, her zamanki gibi güzel bir görüntü oluşturuyor.

yagmur-yagdi-47

Sazların arasında bir balıkçıl, artık o mu bilmiyorum burada birkaç kez gördüm.

Marinaya doğru yürüdüm, ne zamandır buralara gelmemiştim, Ilıca kamping’in önündeki sahil. Bu sıralarda Turizm sayfamda kamping sayfama bakan çok oluyor, Datça’da bu gibi yerleri yaygınlaştırmalı bana kalırsa.

yagmur-yagdi-49

Marinaya doğru yürüdüm, ne zamandır buralara gelmemiştim, Ilıca kamping’in önündeki sahil. Bu sıralarda Turizm sayfamda kamping sayfama bakan çok oluyor, Datça’da bu gibi yerleri yaygınlaştırmalı bana kalırsa.

yagmur-yagdi-50

Marinaya giden yol, şu sıra çalışma yok, oraya bakan arkadaş çalışma başlayacak dedi. Yol boyunca teller var, bir zaman sonra da yol kapanıyor, o güzel anılarımızın yerleri yok artık, bakalım sonunda  ne çıkacak. Hayal edemediğim bir konu, onun için birşey diyemiyorum. Akşam burada çıkan yangında tepedeki yapılar büyük tehlike atlatmış, geçmiş olsun diyorum, bitkiler yağmura karşın yanmaya devam etmiş rüzgarda.

yagmur-yagdi-51

Bulutlar manzarayı daha da güzelleştiriyor.

yagmur-yagdi-52

Rahat ve mutlu, bir zaman önce serçelere bakarak bir serçe olsaydım diye bir şiir yazmıştım, onların kumlarda mutlu yuvarlanışları çok hoştu. Her şeyimiz oldu mutlu olamadık, niye, ülkemizi düşündük, başka insanları düşündük, mutlu olamadık. Belki de sırası geldiğinde onların bizi düşünmeyeceğini, umursamayacağını bile bile. Ya da bizim mutluluğumuz böyleydi.

yagmur-yagdi-55

Aynı yoldan arabama doğru yürüdüm, yaşam böyle işte her şey iç içe, kim kuvvetliyse o galip çıkıyor. Ama bana göre sonunda kazanan yine doğa olacaktır, doğayla uyumlu olan. Herşey güzel, umarım iyi bir sezon geçirirler, umutla bekleyecekler sahillerin dolmasını.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

3 yorum

  1. Of hocam ooof..Fotoğraflar muhteşem metin su gibi serinletiyor insanı amma göletin yanındaki eski değirmen fotoğrafına ve ondan sonraki fotoğrafa BAYILDIM..8.sayfa.Ellerin dert görmesin.Selamlar.

  2. Hocam herkes fotoğraf koyuyor ama siz akıcı anlatımınızla o güzel fotoğraflarınıza ayrı bir değer katıyorsunuz. Sayenizde gidemediğim yerleri görüyor aynı zamanda bilgi sahibi oluyorum. Çok teşekkürler. Emeğinize sağlık. Sevgiyle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir