Yağmur Yağdı

yagmur-yagdi-14

Bir duvarda böyle bir çalışma denedim, tabii bilinçli bir motif çalışması yapamadım, zaman çok sınırlıydı, belki böylesi daha iyi oldu. Yassı taşların arasına ağlarımdan kalma yaka mantarlarından koydum bir canlılık kazandırdı. Yan taraftaki inşaatta çalışan taş ustası hocam gören olursa bunu yapan kim diye sorarlar, müşteri hemen hazır diye takıldı.

yagmur-yagdi-15

Badem ağacımız bu yıl hastalık geçirdi, basra diyorlar sanırım, tüm bitkilere yansıdı. Ağaçta kuşlar için yuvalar koydum ama bakan yok, yanlarından geçiyorlar. Bu yuva Can Akbulut arkadaşımın hediyesi, kendisine yuvaya kuş girince teşekkür edeceğim demiştim, ama yine de teşekkürler.

yagmur-yagdi-16

Benim büyüdüğüm yerlerde çin çin karabaş derlerdi, burada farklı adları oluyor. Başı siyah çin çin öten bir kuş var, baharda bu gibi yerlere yuva yaptığını bir kaç kez gördüm. Buraya ilk geldiğimizde bahçemizde yaşlı zeytin ağaçları vardı onlardan birinin kovuğunda yuvaları vardı. Daha sonra istinat duvarı yapılırken kesildi. Onlar alıştıkları yerlere hep gelirler, bu yıl da bu ağaça birçok kez geldi, artık çevrede bizim ağaçlardan başka pek ağaç kalmadı. Çok isterdim bu yuvada yavrularını büyütmesini, gelecek yıllarda onlar gelirdi bu kez.

yagmur-yagdi-18

Kapıya kadar yol çalışmam devam etti. Saksılara da çiçekler diktim ama çok sık sulanmak istiyor, bir yere gidince bakalım ne olacak.

yagmur-yagdi-19
yagmur-yagdi-20

Armut ağacının ürününü de yemek nasip olmadı desem abartı olmaz, olgunlaşmaya başlar başlamaz düşmeye başlıyor, çiçekteyken brir sinek yumurtalarını bırakıyor anladığım kadarıyla. İlaç atmayı sevmiyorum, atmayınca da ürün alamıyorsunuz. Doğayı maf etmişiz, ilaç şirketlerine çalışıyor herkes. Ve kanser denen illetin bu denli artmasında bana göre çok büyük etkileri var. Bahçe ürünü diye severek artık birşey alamıyoruz, organik denen şeyler de zaman zaman aldatıcı oluyor. Bir ürünün organik olması için sadece senin çabaların yetmez, kilometrelerce alanın aynı sistemle çalışması lazım bildiğim kadarıyla.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

3 yorum

  1. Of hocam ooof..Fotoğraflar muhteşem metin su gibi serinletiyor insanı amma göletin yanındaki eski değirmen fotoğrafına ve ondan sonraki fotoğrafa BAYILDIM..8.sayfa.Ellerin dert görmesin.Selamlar.

  2. Hocam herkes fotoğraf koyuyor ama siz akıcı anlatımınızla o güzel fotoğraflarınıza ayrı bir değer katıyorsunuz. Sayenizde gidemediğim yerleri görüyor aynı zamanda bilgi sahibi oluyorum. Çok teşekkürler. Emeğinize sağlık. Sevgiyle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir