Uysal Cafe

 

kumluk uysal cafe

Uysal Cafe Kumluk yolu ile Atatürk Caddesi arasındaki dar yolda, sarmaşıklarla kaplı şirin bir yer. Kolajda da görüldüğü gibi biraz ilerisi kumluk plajı yolu. Atatürk caddesinden giderseniz Engin kuyumculuğu hemen döndüğünüzde karşınıza çıkar. Kumluk yolundan gittiğinizde Maradona Rum Meyhanesinin hemen yanında görebilirsiniz. Ev yemekleri yapan bir aile işletmesi. Diyet yapanlara özgü de yiyecekler bulunuyor.

Uysal Cafe’yi işleten Kadriye ve Sedat Uysal arkadaşlarımız gözleme yaparlarken görülüyor.

Sabah kahvaltısı, yöreye özgü zeytinyağlı yemekler, çorbalar, mantı gibi değişik lezzetler sunuluyor. Uysal Cafe’ye özgü yemekler de var. Kadriye hanım mantımın tadına baksınlar diyor. Cumartesileri mutlaka balık çorbası oluyor.

datça ev yemekleri lokantaları

uysal cafe'de tatlılar

Uysal cafe’nin tatlıları da meşhur, özellikle yörede çok sevilen damat tatlısını tatmalısınız diyorum. Damat Tatlısı Datça’da köy düğünlerinde kayınvalidelerin damatlarına yaptığı bir tatlı olduğu için bu adı almış. Keçiboynuzlu Revani de Uysal Cafe’nin tatlılarından.İletişim: Tel :  0 535 640 4248

Bulgurlu kabak dolması, semiz otu, kabak çiçeği dolması yörede sevilen yemekler, Kadriye hanım semizotunun çorbasını da yaptıklarını  belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir