Taşlık Plajı’nda Sabahın İlk Işıkları

sabahin-ilk-isiklari-7

Dediğim gibi çok kısa bir zamanda güneş yükseldi, altın sarısı  bir ışıltı sularda. Sabah güneşinin bu anları insanı dinlendiriyor, bal rengi bir güzellik damarlarıma şırıngalanıyor gibi.

sabahin-ilk-isiklari-8

Güneş yavaş, yavaş yükselirken suya düşen yansıma sanki bir altın yaprak yapıştırılmış gibi, teknelere doğru gidiyordu.

sabahin-ilk-isiklari-9

Ve facebook’ta da paylaştığım görüntünün ortaya çıktığı an. Bu fotoğraf çekme sevgim olmasa inanın bu yaşadıklarımın pek çoğunu yaşayamazdım, o sayede çok tatlı ve kısa uykumdan fedakarlık ediyorum, dağlara, tepelere tırmanıyorum, etkinliklere katılıyorum. Sosyal etkinlikleri ve birçok güzelliği yaşamama neden oluyor.

sabahin-ilk-isiklari-10

Bu fotoğrafları çekerken çok fazla titizlik göstremiyorum, tripod falan kullansam daha farklı çekimler olabilir ama bir yandan da video çekmem gerekiyor, zaman kısa.

sabahin-ilk-isiklari-12

Artık aydınlığın sözünün geçtiği zamanlar, romantizmin yerini realizm alıyor. Bu sayfam ile web sitemi izleyen tatilcilere taşlık plajını da tanıtmış olacağım. Datça hızla kalabalıklaşıyor, yeni yeni işletmeler açılıyor, bir yıl önceki birçok şeyi yeniden güncellemek gerekiyor. Birçok yerde olduğu gibi şezlonglar sahili kaplamış vaziyette, arada yürümek için ahşap yollar da var, ayağınıza kumlar yapışmadan yürümek için. Loca denilen özel bölümler dikkatimi çekiyor, konuştuğum arkadaştan öğrendiğime göre şezlonglardan bir ücret alınmıyor, bir şey yiyip, içmeniz gerekiyor.

sabahin-ilk-isiklari-13

Sahil boyunca uzanan Taşlık yolunda yürüyorum, yaşlı harıp yine manzaranın içinde, ilk ışıklarla güzel görüntüler sunuyor. Şezlongların olduğu kısımda restoran -bar gibi işletmeler var.

Sayfalar: 1 2 3

2 yorum

  1. Sevgili Muzaffer Bey yıllardır Datça sokaklarını gezmek istiyorum…Sizin fotoğraflarınızı görünce bu sene mutlaka gelmem lazım…Ailemle kalabileceğim bir yer bulmaya çalışıyorum…Gelirsem sizinle tanışmayı çok isterim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir