Kent Park Yelken Cafe

yelken-cafe-111

Çevre yolundan çektiğim fotoğrafta sağ tarafta görülen yeşil alan Kent Parktır, Yelken Cafe bu parkın içinde yer almaktadır. Fotoğrafta da görüldüğü gibi hemen bitişiğinde Ilıca gölet ve 30 m ileride Taşlık plajı bulunmaktadır.

kentpark yelken cafe

Datça’nın en büyük ve tek diyebileceğim yeşil alanı içinde, Kent Park’ta yer alan Yelken Cafe içeceklerinizi içerken kitabınızı okuyabileceğiniz sakin, huzurlu bir yer.  Biraz ilerideki plajda Yelken Cafe’nin şemşiye ve şezlonglarından da yararlanabilirsiniz. Yelken Cafe’nin benim sevdiğim en güzel özelliklerinden biri günün en sıcak zamanında bile serin olması, bitişiğindeki göletin serinliğini  taşıyan rahatsız etmeyen bir esinti hep vardır, haftanın birkaç günü burada arkadaşlarımla buluşurum.

kent park çocuk parkı

Yelken Cafe çocuklu aileler için de çok uygun, bitişiğindeki oyun bahçesinde çocuklar dilediğince oynayabilir, şehrin gürültüsünden ve trafik derdinden uzak bir yer.  Arabanızla gelebilmek için Kargı yoluna sapmanız gerekmekte, parkın yola bakan tarafında veya polis lojmanlarını geçip parkın taşlık plajına bakan kısmına gelebilirsiniz.

kent park yelken cafe

Yelken Cafe’de çay, kahve, meşrubat, bira gibi içecekler ve tost, hamburger, kumru, cips, sigara böreği gibi yiyecekler bulunuyor. Sabah Kahvaltınızı da Yelken Cafe’de yapabilirsiniz.

datça kentpark önü

Yelken Cafe’nin biraz ilerisindeki plajdan görünüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir