RunDatça ve Yaklaşan Etkinlikler

Run Datça koşu etkinliği 14 Nisan pazar günü 3. kez koşuldu, etkinliğe profesyonel, amatör her yaştan birçok kişi katıldı. Değişik illerden katılımcılar içinde İzmir’den gelenler çoğunluktaydı.

3. run datça koşusu

Saat 10.00’da start alan koşu 21 Km, 10 Km, 5 Km mesafelerde koşuldu, öğleden sonra Junior koşusunda çocuklar koştu. Startlar verildikten sonra parkur üzerinde yürümeye başladım, bu günler Datça’da baharın en güzel yaşandığı zamanlar. Bu güzelliklerin arasında koşucuları görüntülemek istedim, bu arada ben de 2,5 km yürümüşüm, dönüşle birlikte 5 km.

run datça parkurundan görüntüler

Kadın, erkek her yaştan kişi Sevgi Yolu’ndan başlayarak sahil boyunca bahar görüntüleri içinde mutlu bir şekilde koştular. Öğleden sonra ödül töreni ve çeşitli etkinlikler vardı. Benim için yarışı tamamlayan herkes birinci, bu güzel havayı solumak, arkadaşlarıyla, sevdikleriyle bu güzel doğada koşmak en büyük kazanım.

run datça ve bahar görüntüleri

Koşuda ilgimi çeken görüntülerden biri de sokak köpeklerinin insanlarla birlikte koşmalarıydı, Datça’da onları her etkinlikte görebilirsiniz, insanların arasında olmaktan son derece mutlular. Uşaklılar sitesine yaklaşırken rastladığım bu çiçekli araziler gerçekten çok güzeldi. Sarı, turuncu, yeşil, kırmızı her renk buradaydı. Kelebekler öyle çoktu ki, kuş sesleri de ayrı güzel, aşağıda yayınladığım videoda bu anlattıklarımı daha ayrıntılı görebileceksiniz. Rüzgar nedeniyle ses sorunları yaşadım, bu sözünü ettiğim sesleri bazen alamadım.

Run Datça koşuldu, Nisan ayı içinde iki önemli etkinlik daha var, Mayıs’ta da etkinlikler ara vermeden sürecek.  20 -21 Nisan tarihleri arasında 3. Yerel Tohum Şenliği var. Şenlik Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere pek çok noktada atölyelerden stantlara, sohbetlerden konserlere kadar pek çok etkinlik içeriyor. Facebook sayfalarından ayrıntıları takip edebilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Açık Hava Tiyatrosu’nda ilkokul öğrencilerinin gösterilerini izliyoruz. Öğleden sonra Reşadiye Uçurtma Tepesi’ndeki Uçurtma Şenliği ile sürecek.

26 – 27- 28 nisan tarihlerinde Can Yücel Kültür Sanat Festivali yaşama geçirilecek. Festival programı oldukça yüklü, ilk gün Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak olan stantlar sivil toplum kuruluşları ile el işi sanatlarına verilecek, gıda ürünü satılmayacak ve Datça’da yaşayanlar bu stantlardan faydalanacak. Festivalde müzik ve gösteri olarak pek çok etkinlik değişik mekanlarda yapılacak. Çocuklar için de etkinlikler var. Festival 3. gün Hızırşah Piknik alanında gerçekleşek etkinlikler son bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir