göbekli tepe'nin kozmik sırları

Göbeklitepe’nin Kozmik Sırları

göbekli tepe'nin sırları

GÖBEKLİTEPE’NİN KOZMİK SIRLARI HAKAN YEDİCAN
13 Nisan 2019 Hakan YEDİCAN ile Göbeklitepe Semineri RÖPORTAJI
Hakan Bey bize kendinizi tanıtır mısınız?
· 1978 Ankara doğumluyum ve tek yumurta ikiziyim. İlkokul beşinci sınıfta başladığım Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Vurmalı Çalgılar Bölümü’nde orta, lise ve ünversiteyi de okudum. Bir yıl sınıf atlayarak okul ikincisi ve bölüm birincisi olarak 1998’de mezun oldum. Aynı okulda Master ve Doktora öğrenimin ardından Öğretim Görevlisi olarak halen görevime devam etmekteyim. Yani bateri, perküsyon ve diğer klasik vurmalı çalgıların hocasıyım. Bu süre içerisinde çok sayıda konser, turne, TV-Radyo kayıtları, Operalar, Senfoniler, Tiyatrolar’da görevler aldım. Ayrıca kendi kurduğum müzik gurbumuzla da Pop, Caz, Latin gibi tarzlarda da aralıksız olarak performanslarımıza devam etmekteyim.
Tüm bunlar devam ederken de çocukluğumdan bu yana çok merak ettiğim evrenin işleyişi, uzaylılar, piramitler, ufolar, kadim medeniyetler, mitolojiler ve dinler, insanlık tarihi gibi konulardaki ilgimle belgeseller, kitaplar ve sonrasında da araştırmalarımla kafamdaki soru işaretlerime cevaplar bulmaya çalıştım. Çünkü bu konularda ne bilimsel ne dinsel ne de tarihsel açıklamalar kafamda tutarlı bir bütün oluşturamıyordu. Son yıllarda da 20 yılı aşkın bu araştırmalarıma çok fazla yoğunlaştım ve ulaştığım çok ilginç ve kendime ait tezleri de seminerler vererek bu konulara meraklı insanlarla paylaşmaya gayret ediyorum.

Göbeklitepe ve Arkeoloji ilgi alanınız. Seminer vermeye giden bu yolu anlatır mısınız?
· Söylediğim gibi asıl amacım kitaplarda, belgesellerde, ansiklopedilerde tam olarak cevaplarını bulamadığım, bilimin ve inanç sistemlerinin de tam olarak cevaplarını vermekte zorlandığı bazı bağlantılı konular var ki o cevapların peşine düşerek başladı tüm bu macera. Bir yazar arkadaşımızın davetiyle katıldığım bir organizasyonda ilk kez fikirlerimi ve araştırmalarımla ilgili minik bir sunum yaptım ve yoğun ilginin ardından da seminer maratonu başlamış oldu. Şimdilik Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum’da seminerlerime devam etmekteyim ve umarım Datça’da da devam ederiz.

Diğer çalışmalarınız nelerdir?
· Şu ana kadar yaptığım seminerlerimde;
Frekansların Kozmik Sırları Seminerlerimde evrenin oluşumu, işleyişi, evrendeki her şeyin frekans sistemiyle nasıl bağlantıda olduğu, ses-ışık-renk-çakra-sağlık-psikoloji-düşünce vb bağlantıları, kozmik mitolojik ve dini bağlantıları, evrensel matematik, geometri, altın oran, fraktal ilişkileri, Tesla’nın 3 – 6 – 9’un sırrından Kur’an’daki Celcelutiye tılsımına kadar birçok konuyu frekanslarla açıklamaya çalışıyorum.
Evrensel Tarihimiz ve Kozmik Bağlantıları Seminerlerimde ise bilebildiğimiz evren-paralel evren ve çoklu evrenlerden başlayıp son bilimsel verilere göre de artık geçerli olmayan Büyük Patlama teorisinine farklı bir bakışla yaklaşıyor, Evrim Teorisinin de bizlerin anladığı şekilde olmadığını ve bu işlerde dünya dışı uygarlıkların ve Anunnakilerin büyük etkilerinden bahsedip, kadim uygarlıklardan günümüze insanlık tarihine, Sümer-Mu-Atlantis-Mısır gibi medeniyetlerin açıklanamayan bağlantıları gibi konuların günümüze yansıyışlarına farklı açılardan yaklaşmaya çalışıyorum.
İnanç Sistemlerinin Kozmik ve Biimsel Bağlantıları Seminerlerimde ise çok önemli olduğunu düşündüğüm din konusunu ele alıp, tüm dinlerin, mitolojilerin, tablet ve tarihi kayıtların aslında ortak ve dünya dışı kökenli olaylardan bahsetmelerinin sebeplerini, Semavi dinler ve özellikle de Kur’an-ı Kerim’deki çok önemli kozmik, astronomik ve bilimsel bağlantılara dikkat çekmeye çalışarak aslında tüm dinlerin ve mitolojilerin dünya dışı kökenlerinin neler olabileceği konusunda ve özellikle de Anunnakiler konusunda çok önemli iddialarda bulunuyorum.
Göbeklitepe’nin Kozmik Sırları Seminerimde ise tüm dinlerin ve bize öğretilen tarih sisteminin değişmesi anlamına gelen Göbeklitepe’nin aslında yine dünya dışı ve astronomik bağlantılarının neler olabileceği, Göbeklitepe’nin nelerle, nerelerle ve kimlerle bağlantılı olabileceği, gerçek anlamı ve Anunnaki bağlantıları, kullanılan sembollere çok farklı açılardan bakarak bambaşka bir iddiada bulunuyorum. Çünkü bu konu başta ülkemiz olmak üzere Türkler’in, insanlık tarihinin, Dinlerin, Sümer ve Anunnakiler gibi konuların tarihinin hiç de anlatıldığı olmadığı ve tüm bunlardaki inanılmaz derecede önemli bir kilit noktası olduğumuzu artık öğrenmemiz ve anlamamız gerekiyor diye düşünüyorum.
Tüm bu seminerlerin haricinde Hyperborea, Pangaea, Mu, Atlantis, Lemurya, Mısır, Sümer, Yunan medeniyetleri, dünya dışı türler, ufolar, insanlığın gerçek tarihi, Türk ırkının gerçek ve kadim tarihi, evrenin işleyişi, mitoloji ve dinlerin kozmik bağlantıları, Piramitler, Bermuda Şeytan Üçgeni, Kutsal ahit Sandığı, Gizli üsler ve projeler, MK Ultra, Reptilyan soyu-İlluminati, okült cemiyetler, Anunnakiler gibi pek çok açıklanması güç ve bulanıklaştırılmış olan konularda çok derin araştırmalarım aralıksız olarak devam etmekte ve vakit buldukça yeni seminerlerimde yeni konularla davet edildiğim yeni yerlerde de elimden geldiğince bu konulardaki ulaşabildiğim sonuçları ilgilenen insanlarla paylaşmaya devam edeceğim.
Kitap yayınlamayı düşünüyor musunuz?
· Kitap konusunda çok istek alıyorum ancak henüz fırsatım olmadı. Çünkü araştırdığım çok fazla konu var ve hepsi de birbiriyle bağlantılı aslında. Ben özellikle bu bağlantıları ortaya çıkarmak istiyorum ve çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir diğer sebebi de Sümer tabletleri, Anunnakiler gibi konularda çok fazla yanıltıcı bilgi ve kitap olduğunu düşünüyorum. Bu konular için Türkiye’nin en önemli tarihçi ve Sümerologlarından olan Nafiz Aydın, Muazzez İlmiye Çığ ve Veysel Donbaz hocalarımızla ve diğer birçok önemli yazar dostlarımla da da sürekli görüşmekteyim ve çarpıtılmış bilgileri ayıklayabildikten sonra bunları kitaplaştırmayı daha uygun buluyorum.
Eklemek istedikleriniz nelerdir?
· Şunları eklemek isterim ki bizlere öğretilen her şey doğru demek anlamına gelmiyor ve ne yazık ki bunların birçoğu da yanlışlıkla değil bilinçli bir şekilde yapılıyor. Teknoloji ve iletişimin hızlandığı çağımızda açık fikirli olup geniş açılı düşünerek sorgulamayı, araştırmayı, bol bol okuyarak gerçeklere giden yollara döşenmiş tuzaklara yakalanmadan ilerleyebilmeyi ve tüm bunların arkasındaki muhteşem kozmik oluşumu ve işleyişini farkettiğimizde de bu bilgi ve yolu diğer insanlarla da paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Dünya ve insanlığın gerçek tarihinin, din ve mitolojilerin kesinlikle dünya dışı etkilerinin ve bağlantılarının çok derin olarak araştırılması çünkü ancak bu şekilde gerçeklerin ve gerçek anlamlarının ortaya çıkabilecek olduğunu düşünüyorum ve kainatın anlaşılabilmesi için titreşimizi yükselterek hem kendi sağlığımızı korumalı hem de çevremiz ve dünyamız için çok gerekli olan bu frekansları yaymanın sadece sevgi ve bilgiyle olabileceğini unutmamalıyız.
Size, yazılarınıza, seminer ve videolarınıza ulaşmak isteyenlere sosyal medya adreslerinizi verebilir misiniz?
· Sosyal medya için Facebook, Instagram, Tweeter ve YouTube için HAKAN YEDİCAN olarak aratmaları yeterli olacaktır. e- posta adresim ise hakanyedican@yahoo.com . Ama kendime ait ve en önemli bulgularımı ancak uzun süren sunumlarla açıklayabildiğim için ancak seminerlerimde detaylı olarak anlatabiliyorum. Seminer konusunda yapılacak davetler için bu hesaplardan bana ulaşabilirler.
Datça’daki Göbeklitepe’nin Kozmik Sırları Seminerinizi kimlerin katkısıyla gerçekleştirdiniz?
· Datça Seminerimizi Datça Belediyesine ait Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirdik. Salonu Datça Belediyesi tahsis etti. Salon haricindeki tüm organizasyonlar, afişler,uçak biletleri, Datça transferleri, konaklama, yeme-içme gibi tüm işler ise Nursen Hanımın şahsi destekleriyle gerçekleştirildi. Datça Belediyesi ve Nursen Hanıma tekrar tekrar teşekkür ederim.

Haber ve fotoğraflar: Esmeri Alev Ekebaş

Bir yorum

  1. Sayın Profesör Hakan Yedican,

    Anlattığınız konular çok ilgimi çekti. Benim ulaşabileceğim, halen yayınlanmış kitap, makale gbi eserleriniz var mı?

    Ben ABD de oturuyorum. Türkiye’de çıkmış yayınlarınızı getirtme olanağım var.

    Saygılarimla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir