nisan yağmurlarıyla çağlayanlar coştu

Nisan Yağmurlarıyla Doğa Coştu

Nisan yağmurlarla geldi, günlerdir aralıksız süren yağmurlar mola verdiğinde bizler de doğaya koştuk. Hava tahminlerine göre yağışlar önümüzdeki, günlerde de sürecek. Günler papatyaların içinde uçuşan kelebekleri seyrederek geçerken bugün de Hızırşah Bubaslık’ta Karakazan çağlayanını yine coşkulu akarken gördüm.

nisan yağmurlarıyla çağlayanlar coştu

11 nisan tarihinde öğleden sonra yağmurların mola vermesini fırsat bilerek öğleden sonra biraz dolaşmak için Hızırşah Pirenlik’e gelmiştim, burada İlgi arkadaşla karşılaştım. Geçenlerde birlikte doğa yürüyüşü yapmıştık. Biraz yürüyelim derken Kartal vadisi’nden Bubaslık’a geliverdik. Yolumuz üzerindeki dere kışın aktığı gibi coşkulu akıyordu, Karakazan Kanyonu’ndan akıp gelen dere bu, dere böyle akıyorsa Karakazan çağlayanı da çağlıyordur dedim ve çağlayana geldik. Yağan yağmurlarla oluşan dereler bunlar, yağmurlar kesildiğinde akışları kesiliyor. Nisan yağmurlarının ne denli güçlü yağdığının bir belgesi bu görüntüler, yıllardır rastlamadığımız bir şey, bu günlere bakarak mayıs’ta mı böyle geçecek demek geliyor içimden. Buraya Karakazan denmesinin nedeni suların oyduğu kayaların kazan biçiminde olması. İzlediğim bu güzel görüntüleri görmek isterseniz videoya tıklayınız.

çiçekler içinde kelebekler

Diğer yandan suya doyan topraklarda tohumlar fışkırdı, çeşit çeşit çiçekler, kelebekler, yemyeşil bir doğa çevremizi sardı. Bazen yağmurlardan yakınsak ta bu güzellikleri yaşarken suya teşekkür etmek geliyor içimizden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir