Marina Betonları Gökkuşağı Gibi Renklendi

Biraz ilerimizden bir gezi yatı geçti, büyük bir ihtimalle bu rengarenk anıt nedir diye merak etmişlerdir, uzaktan bakıldığında renkler ve desenler güzel bir bütün oluşturuyor. Yakından bir sanat müzesini gezer gibi olduk, cıvıl, cıvıl gökkuşağı gibi yaşam sevinciyle dolu bir kompozisyon. Her tarafta ayrı bir tablo, ayrı bir renk uyumu vardı.

İskelelerin üzerinde desenlerin oluşturulması devam ediyordu, biraz daha işleri kalmıştı ama şimdiden bu rahatsız edici betonların yerini güzel bir kompozisyon almıştı. Sanatçı ruhu estetikle beslenen bir ruh, onların bu güzele duydukları sevdayı bazen yadırgayanlarımız  oluyor. Olması gereken bu aslında çevremizdeki çirkinlikler bizleri rahatsız etmeli, bizim de bir çabamız, sesimiz olmalı diye düşünüyorum. Jale arkadaşımız sadece bu görüntülerden rahatsız olmadı arkadaşlarıyla emek harcayarak, zaman vererek bu rahatsız edici görüntüye başka bir anlam yüklediler.

Rüzgar burada diğer yerlere göre biraz daha kuvvetli ve serin ama Datça’yı sevmek için rüzgarla dost olacaksın.

Kendilerine Kilimciler diyen grubun İstagram’da ” kilimciler_kollektif ” isimli bir sayfaları var. Burada yaşadıklarını fotoğraf ve videolarla paylaşıyorlar. Fotoğraf ve videolar Şule Kantürk’ten. Burada yaşama geçirdikleri bu proje gibi daha nice projelere imza atacaklar gibi görünüyor, kah Türkiye’de kah başka ülkelerde. Kendilerine kolay gelsin diyorum, ellerine sağlık. Özellikle taa Almanyalardan buralara gelip bir güzellik peşinde koşan arkadaşlara da selamlar ediyorum.  Güzellikler birlikte paylaşıldıkça daha bir anlamlıdır. Umarım verdikleri mesaj da yerine ulaşır.

Karşı tarafta Datça Limanı.

Eğitim ne kadar önemli, yabancı ülkelerden buralara gelip yollarda poşet ve atık toplayan insanlara birkaç kez rastladım. Kendi ülkeleri olmadığı halde, nerede olursa olsun dünya bizim evimiz  diyen. Oysa bu yaz arabamla giderken kaç kez şahit oldum; arabasının camından kocaman pet şişelerini, kola şişelerini atanlara. Çevremizi yaşadığımız, evimiz gibi bir yer olarak görmekle ilgili..

Sayfalar: 1 2

2 yorum

  1. Bu fikri yaratan JALE hanıma ve ekibine ayrıca bizlere duyuran Muzaffer Özgen ile Ekrem İpek e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Elinize kaleminize sağlık . Çok güzel olmuş.. DOĞAN CAN dan sevgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir